ŞEKER BAYRAMI BÜYÜK GÜNEY AMERİKA TURU
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
$3.490
'dan başlayan

ŞEKER BAYRAMI BÜYÜK GÜNEY AMERİKA TURU

1.GÜN: İSTANBUL – PARİS – RİO DE JANEİRO // 4 Haziran 2018 Pazartesi

Turumuz gece saat 15:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 18:40’ta Fransa Havayollarına ait AF1891 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğun ardından yerel saat ile 21:25’te Paris’e varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 23:30’da AF442 sefer sayılı uçak ile Rio’ya uçuyoruz. Geceleme uçakta.

 

2.GÜN: RİO DE JANEİRO  // 5 Haziran 2018 Salı

 

Yerel saat ile 05:40’ta Rio de Janerio’ya varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından alanda bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali ve Sambodromo’yu göreceğiz. Daha sonra dünyanın en büyük stadyumu olan ve 1950 dünya kupası finaline ev sahipli yapan ünlü Maracana stadını dışardan göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimizle bölgede düzenlenecek olan Samba Show turu yapılacaktır. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izlenecektir.  Konaklama Rio de Janeiro’da otelimizde.

3. GÜN: RIO DE JANEIRO // 6 Haziran 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz  bölgede düzenlenecek olan yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz  bölgede düzenlenecek olan Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Tur sonrası otele transfer. Konaklama Rio de Janeiro’da otelimizde.

4. GÜN: RIO DE JANEIRO – İGUAZU // 7 Haziran 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile İguazu’ya uçuyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz  bölgede düzenlenecek olan Macaco safarisine katılabilirler. Macaco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu’da otelimizde

5. GÜN: İGUAZU  // 8 Haziran 2018 Cuma

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla bölgede düzenlenecek olan Kuş Parkı turu yapılacaktır.  160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü  Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkanı yakalayabilirsiniz. Tur sonrası otele transfer oluyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz  bölgede düzenlenecek olan akşam yemekli Rafa Inn Show’a katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği bu show’da yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz.  Konaklama Iguazu’da otelimizde.

6. GÜN: İGUAZU – BUENOS AİRES // 9 Haziran 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından öğleye kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz  bölgede düzenlenecek olan Paraguay turuna katılabilirler. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan ancak gümrüksüz alış veriş cenneti Del Este şehri ile tanınan Paraguay’da alış verişin keyfini çıkarabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Buenos Aires’e uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Buenos Aires’e varıyoruz. Karşılamanın ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Buenos Aires’te otelimizde.

7. GÜN: BUENOS AIRES // 10 Haziran 2018 Pazar

Kahvaltının ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz  bölgede düzenlenecek olan akşam yemekli Tango Gecesine katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

8. GÜN: BUENOS AIRES // 11 Haziran 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz  bölgede düzenlenecek olan San İsidro ve Tigre turuna katılabilirler. Otelimizden özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

9. GÜN: BUENOS AIRES // 12 Haziran 2018 Salı

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz  bölgede düzenlenecek olan Uruguay turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile feribot limanına transfer oluyoruz. Daha sonra keyifli bir deniz yolculuğu sonrası Uruguay’ın Colonia del Sacramento şehrine varıyoruz. Colonia del Sacramento , tarihi merkezin, XVII. Yüzyıldan itibaren Plâka Nehri Porsuğu'nda Portekiz sömürgeleştirmesinin son izi olduğu güzel bir kasabadır. Colonia, çok iyi korunmuş mimari zenginliklerinden dolayı UNESCO tarafından Dünya kültür mirası listesine dahil edilmiştir. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

10. GÜN: BUENOS AIRES – LİMA // 13 Haziran 2018 Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz ve yerel havayolları ile Lima’ya uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Lima’ya varıyoruz. Varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Lima Tarihî Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Başkanlık binası ve Belediye binası da bölgede göreceklerimizden bazıları. Daha sonra özel aracımız ile Pre-Hispanik döneme ait 45.000’den fazla eserin sergilendiği ve hatta İnka Öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera Müzesi’ne hareket ediyoruz. Tur sonrası otele transfer. Konaklama Lima’da otelimizde.

11. GÜN: LİMA – CUZCO // 14 Haziran 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağı, İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı, İnka askeri kale olan Puca Pucara, içerisinde su kanalları bulunan ve İnka’ların banyosu olarak da bilinen Tambomachay ve Cuzco’yu düşmanlardan korumak için inşa edilen Sacsayhuaman hisarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

12. GÜN: CUZCO – MACHU PİCCHU - CUZCO // 15 Haziran 2018 Cuma

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

13.GÜN: CUZCO – LİMA - PARİS // 16 Haziran 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından Paris uçuşumuza kadar serbest zaman. Sonra Fransa Havayolları’na ait AF483 sefer sayılı uçak ile saat 18:25’te Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

14. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 17 Haziran 2018 Pazar

Yerel saat ile 13:40’ta Paris’e varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 18:50’de AF1390 sefer sayılı Fransa Havayolları uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 23:15’te olacak. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

OTELLER

Rio De Janeiro : 4*  Mirador Hotel vb.  Standart oda

www.hotelmirador.com.br

 

 

Iguazu:  4* Hotel Continental Inn vb. Standart oda

www.continentalinn.com.br

 

Buenos Aires : 4* Kenton Palace  Hotel vb.  Standart oda

www.kentonpalace.com.ar/buenos-aires

 

Lima : 4*  La Hacienda Hotel & Casino vb.  Standart oda

www.hoteleslahacienda.com

 

Cuzco : 4*  Sonesta Hotel vb. Standart oda

 

http://www.sonestacusco.com/

·         KLM Havayolları  ile İstanbul – Amsterdam – Rio de Janeiro gidiş // Lima –Amsterdam – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.

·         Rio de Janeiro – İguazu – Buenos Aires – Lima – Cuzco - Lima ara bağlantı ekonomi sınıfı uçak biletleri

·         Rio de Janeiro’da 3 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Iguazu’da 2 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Buenos Aires’te 4 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Lima’da 1 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Cuzco’da 2 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Rio de Janeiro, İguazu, Buenos Aires, Lima, Cuzco panoramik şehir turları

·         Macchu Pichu turu

·         Programda belirtilen tüm transferler

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

Şehirler: Brezilya & Arjantin & Peru
Tur Başlangıç Tarihi: 04/Haziran/2018
Tur Bitiş Tarihi: 18/Haziran/2018
Otel: 4*
Ulaşım: AİR FRANCE TARİFELİ SEFERİ İLE
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: