VİETNAM & KAMBOÇYA TURU - 1
Kesin Kalkışlı
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
$2.299
'dan başlayan

VİETNAM & KAMBOÇYA TURU - 1

1. Gün:  İSTANBUL - SAIGON(HO CHİ MINH)  // 10 Mart 2018 Cumartesi

Turumuz 09 Mart Saat 23:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. 10 Mart  Saat 02.35’de  Türk Havayolları TK-168 sefer sayılı uçuşla Saigon ’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10 Mart 2017 saat 16.35’de varış. Takiben otele transfer ve konaklama otelde.

2. Gün:  SAIGON – MEKONG DELTASI – SAIGON // 11 Mart 2018 Pazar

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saigon’da.

3. Gün: SAIGON – CU CHİ TÜNELLERİ – SIEM REAP // 12 Mart 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 13 Mart 2018 Salı

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

5. Gün: SIEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - HANOI // 14 Mart 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini, yapacağımız tekne turunda yakından görüyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini otelde alıyoruz. Konaklama Hanoi otelimizde.

6. Gün: HANOI // 15 Mart 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

7. Gün: HANOI – HALONG BAY  // 16 Mart 2018 Cuma

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

8. Gün: HALONG BAY – HANOİ –   İSTANBUL // 17 Mart 2018 Cumartesi
Kahvaltın ardından rehberin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Hanoi’de serbest zaman ve öğle yemeği. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. saat 21.55’de Türk  Havayolları’na ait TK-168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

9. Gün: İSTANBUL // 18 Mart 2018 Pazar

Yerel saat ile 04:40’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.

Saigon  - Bay Hotel - 4* vb.

www.bayhotelhcm.com

Halong City – Halong Plaza 4* vb.

http://www.halongplaza.com

Siem Reap -  Empress Angkor Hotel 4*  vb.
www.empressangkor.com

Hanoi: The Lapis Hotel 4* vb.
http://thelapishotel.com/

 

·         Türk  Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

·         SaigonSiem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Siem Reap-Hanoi  ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,

·         Tüm  öğle ve akşam yemekleri 

·         Programda belirtilen tüm geziler

·         Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu

·         Su Kuklası Tiyatrosu

·         Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Saıgon(2), Seam Reap(2), Hanoi(2), Halong Bay(1)
Tur Başlangıç Tarihi: 10/Mart/2018
Tur Bitiş Tarihi: 17/Mart/2018
Otel: 4*
Ulaşım: Türk Hava Yolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: