Japonya & Kore Turu *Sakura Dönemi*
Kontenjan: 20
$2.790
'dan başlayan
    

Japonya & Kore Turu *Sakura Dönemi*

1. Gün: İSTANBUL – SEUL // 10 Nisan 2018 Salı

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 14:30’da buluşuyoruz. Saat 17:30’da Asiana Hava Yolları’nın  OZ552  sefer sayılı uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün: SEUL - TOKYO // 11 Nisan 2018 Çarşamba

Yerel saat ile 09:20’de Seul’e varış. Ardından uçak değiştirip Asiana Havayollarının OZ106 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:10’da Tokyo’ya uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 17:20’de. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşup konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varış ardından odalarımıza yerleşme ve geceleme Tokyo’da otelimizde.

3. Gün: TOKYO // 12 Nisan 2018  Perşembe

Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında daha sonra şehrin panoramik manzarasını görebileceğimiz Roppongi Hill’s’e çıkıyoruz. Sonrasında Tokyonun en ünlü caddesi Ginza ve ünlü yaya geçidi ile bilinen Shinjuku’yu göreceğiz. Turumuzun sonra serbest zaman.  Konaklama Tokyo otelimizde.

 

4. Gün: TOKYO // 13 Nisan 2018 Cuma

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 iş çi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 

Katılım çoğunluğuna göre alternatif çevre gezisi;

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  Fuji & Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

******Yarın olacak tren yolculuğunda rahat hareket etmemiz için bagajlarımızı sabah erken saatte özel otobüs ile Kyoto’ya yollayacağız. Bu nedenle bagajlarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca yarın için yanınıza kullanmak isteyeceğiniz küçük bir sırt çantası hazırlamanızı öneririz*******

5. Gün: TOKYO – OSAKA – KYOTO // 14 Nisan 2018 Cumartesi

Kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transfer olacağız. Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden olan Osaka doğru yola çıkıyoruz. Panoramik şehir turumuza 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile başlayacağız. Turumuzun devamında bu modern devasa kentin tadını çıkartmak ve alışveriş için Shinsaibashi serbest zaman. Sonrasında otobüs ile Kyoto’ya hareket ediyoruz. Otele transfer ve geceleme.

 

6. Gün: KYOTO // 15 Nisan 2018 Pazar

Kahvaltımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz.  Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri.  Sannenzaka ve Ninenzaka keyifli bir yürüyüş yaparak altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’na varacağız. Sonrasında Kinkajuki Tapınağı’nı görecek ve otelimize transfer olacağız. Serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yarım gün bölgede düzenlenecek olan Nara turuna katılabilirler. Turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Nara’ya gideceğiz. İlk önce Horyuji Tapınağı’nı görecek ardından Todaiji Tapınağı’nı, büyüleyici Yoshikien bahçesini ve Ceylan Parkını ziyaret edeceğiz. Sonrasında Kasugataisha Mabedi’ni görecek ve Kyoto’ya döneceğiz. Konaklama otelimizde.

7. Gün: KYOTO – OSAKA – SEUL // 16 Nisan 2018 Pazartesi

Bu sabah erkenden Osaka havalimanına transfer oluyoruz ve saat 10.50’de yerel hava yolları uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından saat 12.40’ta Seul kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Bu akşam dileyen misafirlerimiz ile bölgede düzenlenecek olan  Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (akşam yemeği dâhil değildir). 

8. Gün: SEUL – ISTANBUL // 17 Nisan 2018 Salı

Kahvaltı sonrası otelimizden özel aracımızla Seul havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Saat 10:20’de  kalkan Asiana Hava Yolları’nın OZ551 sefer sayılı uçuşu ile Seul’den İstanbul’a uçacağız. Yerel saat ile  16:10’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonu.

**OTELLER**

Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro 4* vb.

http://www.metropolitan.jp/

 

Tokyu HotelKyoto 4* vb.

https://www.kyoto-h.tokyuhotels.co.jp/en/

 

Best Western Premiere Hotel Kukdo Seul 4* vb.

http://www.hotelkukdo.com/eng/index.php

  • Asiana Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul–Seul - Tokyo/Seul–İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Japonya ve Kore’de 4* otellerde oda & kahvaltı dâhil toplam 6 gece konaklama
  • Tokyo – Osaka arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti ve vergileri
  • Osaka – Kyoto arası özel araç transferi
  • Tokyo – Kyoto arası bagaj taşıma ücreti
  • Osaka – Seul arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
  • Programda dâhil olarak belirtilen tüm çevre gezileri
  • Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler
  • Türkçe rehberlik hizmeti

 

Şehirler: Tokyo (3) – Osaka – Kyoto (2) – Seul (1)
Tur Başlangıç Tarihi: 10/Nisan/2018
Tur Bitiş Tarihi: 17/Nisan/2018
Otel: 4* Oteller
Ulaşım: ASİANA HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: