Kurban Bayramı Vietnam-Kamboçya
Kesin Kalkışlı
Kontenjan: 10
$2.349
'dan başlayan
    

Kurban Bayramı Vietnam-Kamboçya

1. Gün:  İSTANBUL – SAIGON (HO CHI MINH) // 18 Ağustos 2018 Cumartesi

Turumuz 17 Ağustos 2018 tarihi, saat 23.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check in işlemlerinin ardından saat 02.15’te Türk Havayolları TK168 sefer sayılı uçuşu ile Saigon’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17.10’da Saigon’a varış. Özel aracımız ile otelimize transferimiz ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizde yerel Vietnam tatlarını deneyimleyeceğiz.

2. Gün:  SAIGON – MEKONG DELTASI – SAIGON // 19 Ağustos 2018 Pazar

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Saigon’da.

3. Gün: SAIGON – CU CHİ TÜNELLERİ – SIEM REAP // 20 Ağustos 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 21 Ağustos 2018 Salı

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

5. Gün: SIEM REAP – TONLE SAP GÖLÜ – HANOI // 22 Ağustos 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini, yapacağımız tekne turunda yakından görüyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini otelde alıyoruz. Konaklama Hanoi otelimizde.

6. Gün: HANOI // 23 Ağustos 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

7. Gün: HANOI – HALONG BAY // 24 Ağustos 2018 Cuma

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

8. Gün: HALONG BAY – HANOİ –   İSTANBUL // 25 Ağustos 2018 Cumartesi
Kahvaltın ardından rehberimizin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Hanoi’de serbest zaman ve öğle yemeği. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Saat 22:20’de Türk Havayolları’na ait TK168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

9. Gün: İSTANBUL // 26 Ağustos 2018 Pazar

Yerel saat ile 04:40’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.

 

*OTELLER*

Saigon – Bay Hotel 4* vb.

www.bayhotelhcm.com

 

Halong City – Halong Plaza 4* vb.

www.halongplaza.com

 

Siem Reap – Empress Angkor Hotel 4* vb.

www.empressangkor.com

 

Silk Queen Grand Hotel 4* vb.

http://silkqueenhotel.com/

·         Türk Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

·         SaigonSiem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Siem Reap – Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar

·         Tüm öğle ve akşam yemekleri (Son gün Akşam yemeği hariç)

·         Programda belirtilen tüm geziler

·         Halong Bay’de ve Mekong Deltası’nda tekne turu

·         Su Kuklası Tiyatrosu

·         Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Saıgon(2), Seam Reap(2), Hanoi(2), Halong Bay(1)
Tur Başlangıç Tarihi: 18/Ağustos/2018
Tur Bitiş Tarihi: 26/Ağustos/2018
Otel: 4* Oteller
Ulaşım: Türk Hava Yolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Tüm öğle ve akşam yemekleri (Son gün Akşam yemeği hariç)

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: