Meksika Turu
Kontenjan: 20
$2.399
'dan başlayan
    

Meksika Turu

1. İSTANBUL – PARİS – MEXICO CITY //  17 Kasım 2018 Cumartesi

Gece saat 02:10’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından 05:10’da Air France Havayolları’na ait AF1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 06:50’de Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 11:00’de AF178 sefer sayılı uçak ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Uçak yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16:20’de Mexico City Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama Mexico City’deki otelimizde.

2. GÜN: MEXICO CITY // 18 Kasım 2018 Pazar

Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb-öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

3. GÜN: MEXICO CITY // 19 Kasım 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekanlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. GÜN: MEXICO CITY – CAMPECHE – UXMAL - MERİDA // 20 Kasım 2018 Salı

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Campeche’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından kısa bir Campeche panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; tarihi kent meydanını çevreleyen surları, kentin limana açılan kapısı olan Puerta de Mar (deniz kapısı) ve karaya açılan kapısı olan Puerta de Tierra,  Campeche Katedrali, Bağımsızlık Meydanı, rengarenk boyanmış evlere ev sahipliği yapan ara sokakları gördükten sonra Uxmal’a hareket. Maya Uygarlığı'nın en olağanüstü ifadelerinden biri olan Uxmal’da yapacağımız gezimizde;  Büyük Cuadrilatero de Las Monjas (Dörtlü Rahibe Heykeli), Templo Del Adivino (Kahin Tapınağı) ve Mayalara özgü olan Vali Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ardından Merida’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

5. GÜN: MERİDA – CHICHEN ITZA - CANCUN // 21 Kasım 2018 Çarşamba

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Merida panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. 450 yılı aşkın süre önce eski bir Maya şehri olan T'ho'nun yerine inşa edilmiş olan Merida'nın tarihi merkezini keşfedeceğiz. Eski Maya tapınaklarının taşlarıyla yapılmış muhteşem San Ildefonso Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Bu katedralin inşası 1561'de başladı ve bu nedenle Latin Amerika'nın en eskisi. İçinde Francisco de Montejo - Merida'nın kurucusu - ve Maya Kralı Tutl Xiu arasındaki toplantıyı gösteren duvar resimleri göreceksiniz. Casa Montejo - Francisco de Montejo'nun görkemli evi ve Vali Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Don Fernando Castro Pacheco'nun 27 büyük duvar resmi, Yucatan'ın şiddetli tarihini gösterir. Ağaçlarla gölgeli Plaza Principal'tan (merkez meydan) Katedral, Palacio Belediyesi (belediye binası), Casa Montejo ve Vali Sarayını göreceğiz. Şöhretli evleri, dükkanları ve şirin restoranlarıyla Champs Elysees'den sonra moda olan tarihi bulvarı Paseo Montejo'yu geziyoruz ve ardından Chichen Itza turu için hareket ediyoruz. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Öğle yemeğini yerel resoranda alacağız. Tur sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme. Geceleme Cancun’da otelimizde.

6. GÜN: CANCUN // 22 Kasım 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Tulum turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak yapılacak olan Xcaret Park turuna katılabilirler. Xcaret; Meksika’nın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinde kaybolup, bin yıl öncesi medeniyetlerin sihirinin etkisinde kalacaksınız. Mayaların zamanında oynanan oyunlar, su aktiviteleri, muhteşem gösterileri ile bu parkta zaman su gibi akıp gidecek.Turumuz sonrası otelinize transfer. Konaklama otelimizde.

7. GÜN: CANCUN // 23 Kasım 2018 Cuma

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak yapılacak olan Mujares Adası Catamaran turuna katılabilirler. Mujeres adası Cancun’un tam karşısındadır.  Cancun’daki otelimizden ayrılıp, Karayipler denizinde güneş ve meltemin tadını çıkarmak için Catamaran’a geçiyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası seçilen koyda mola veriyoruz. Burada size dağıtılan ekipman ile özel eğitmen eşliğinde yaklaşık 30 dakika dalışımızı yapıyoruz. Daha sonra ana rıhtıma geçip, Mujeres adasının çarşısını geziyoruz. Alışveriş ve kahve içmek için serbest zamanımız olacak. Daha sonra catamarana geçiyoruz ve kaptanımız öğle yemeği için Beach Cluba götürüyor. Açık büfe öğle yemeğimizi aldıktan sonra; Kuzey sahilde yüzme molası verilecek. Daha sonra Cancun rıhtımına geçiyoruz. Ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

8. GÜN: CANCUN –  MEXICO CITY - PARİS // 24 Kasım 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Mexico City’e uçuyoruz. Ardından saat 19:45’te AF179  sefer sayılı Air France Havayolları uçağı ile Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

9. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 25 Kasım 2018 Pazar

Yerel saat ile 13:30’da Paris Havalimanı’na varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra saat 22:40’ta AF1390  sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz. 26 Kasım 2018 Pazartesi günü yerel saat ile 04:10’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere.

*OTELLER*

Mexico City -  4* El Emporio Hotel vb. – Standart Oda

https://www.emporiohotels.com/hoteles/emporio-mexico-city

 

Merida – 4* La Casa de las Columnas Hotel vb. Standart Oda

http://www.casadelascolumnas.com/

 

 

Cancun – 4* El Emporio Hotel vb. – Standart Oda

https://www.hotelesemporio.com/hoteles/emporio-cancun

 
 • Air France Havayolları ile İstanbul-Paris-Mexico City / Paris-İstanbul arası gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Mexico City-Campeche arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Meksika’da 4* Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Merida’da 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Cancun’da 4* otelde 3 gece herşey dahil konaklama
 • Mexico City panoramik şehir turu
 • Campeche panoramik şehir turu
 • Uxmal turu
 • Merida panoramik şehir turu
 • Chichen Itza turu ve öğle yemeği
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti 
Şehirler: Mexico City(3), Campeche-Uxmal- Merida(1), Chichen Itza, Cancun (3)
Tur Başlangıç Tarihi: 17/Kasım/2018
Tur Bitiş Tarihi: 26/Kasım/2018
Otel: 4* Oteller
Ulaşım: AIR FRANCE & KLM HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: