Budva Turu 5 Gece / 6 Gün - 9
Kontenjan: 20
699€
'dan başlayan
    

Budva Turu 5 Gece / 6 Gün - 9

Gün 1 : İstanbul  – Podgorica - Budva

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 15.00’de buluşma ve bagaj – check–in işlemlerinin ardından THY’nın TK 1087 sayılı seferi ile 18:25’de  Podgorica’ya uçuş. Yerel saatle 19.10’da varışımızın ardından Budva’ya transfer oluyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

Gün 2 : Budva   

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Budva şehir turuna başlıyoruz 2500 yıllık geçmişi ile Adriyatik’in en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Budva aynı zamanda çok gözde bir tatil merkezi olarak bilinmektedir. Eski şehrin surları içinde ve Kalenin etrafından keyifli bir yürüyüşün ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Kotor Körfezi turuna katılabilirler. Montenegro’nun tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebileceğimiz bu turumuzda, ilk durağımız UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan ve doğal bir liman olan Kotor şehri. Kotor'da kale içinde yapılacak rehber eşliğindeki gezinin ve sunulacak serbest zamanın ardından, sonraki durağımız Perast olacak. Kotor körfezinin el değmemiş güzelliğinin keyfini, Perast'i keşfederek sürebilirsiniz. Perast sonrasında, Montenegro'nun Avrupa'ya açılan yüzü Tivat'a hareket ediyor ve Karadağ’ın Monaco’su da denilen Tivat'ın sembolü, Porto Montenegro'yu geziyoruz. Burada çeşitli lüks restoran ve kafelerde dinlenebilir ya da sahilde yürüyüş yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Budva’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Gün 3 : Budva 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizbölgede düzenlenecek olan Fiyortlarda Yüzme turuna katılabilirler. Harika bir doğada çıkacağınız bu turda teknemizle fiyortların içinde keyifli bir gezinti yapacak ve 3 farklı yerde mola vererek fiyorlarda yüzme şansı bulacağız. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tam günlük turun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde

Gün 4 : Budva

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  tam gün serbest zaman. Deniz, kum, güneşin keyfini çıkarabilir, her şey dahil otelimizin imkanlarından faydalanabilirsiniz. Dileyen misafirler bölgede düzenlenecek olan  Rafting turuna katılabilirler. Turumuzda “Avrupa’nın Mücevheri” olarak anılan Tara Nehri’ne gideceğiz. 82 km uzunluğu ile Colorado Nehri’nden sonra Dünya’daki en uzun Kanyon olan Tara’da önce keyifli bir jeep safari yapacak ardından 16km’lik mesafeyi rafting yaparak unutulmaz bir maceraya atılacağız. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Gün 5 : Budva  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  Mostar-Blagaj turuna katılabilirler. Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda Bosna Hersek sınırını geçtikten sonra ilk durağımız, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köylerinde ki. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar’a doğru devam ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır.  Ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeği, alışveriş ve ihtiyaçlar için serbest zamanımızın ardından durağımız olan Blagaj’a  doğru hareket ediyoruz. Doğa ile iç içe şelalelerin olduğu bu huzur veren yer de günün yorgunluğunu atıyor ve Dünyanın dört bir yanından insanların gelip su kaynağının yanı başında ki Alperenler (Dervişler) tekkesi ziyaret ediyor ve sonrasın da  Budva’ya dönüş için hareket ediyoruz.  Konaklama otelimizde.

Gün 6: Budva – Podgorica – İstanbul  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimize kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşuyor ve Podgorica Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerin ardından saat 20.05’de  Türk Hava Yolları’nın TK1088 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 22.45’de olacak. Turumuzun sonu.

Oteller 2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat
Slovenska Plaza Hotel 4*

http://www.hgbudvanskarivijera.com/index.php/en/
699 Euro
Tara Hotel Villa Oda 4*

http://www.hoteltara.me/
799 Euro
Bracera Hotel 4*

http://www.hotelbracera.me/
799 Euro

 

·         THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Podgorica  gidiş/dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri

·         Havalimanı vergileri

·         Seçilen kategori otellerde yarım pansiyon konaklama

·         Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

·         Panoramik Budva şehir turu

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Budva (5gece)
Tur Başlangıç Tarihi: 06/Ağustos/2018
Tur Bitiş Tarihi: 11/Ağustos/2018
Otel: 4* Oteller
Ulaşım: THY ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: