Kurban Bayramı Kuala Lumpur - Singapur - Jakarta
Kontenjan: 20
$1.599
'dan başlayan
    

Kurban Bayramı Kuala Lumpur - Singapur - Jakarta

  1. GÜN: İSTANBUL – KUALA LUMPUR //  19 Ağustos 2018 Pazar

18 Ağustos 2018 Cumartesi Saat 23.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 01.20’de Türk Havayolları’na ait TK60 sefer sayılı uçak ile Kuala Lumpur’a hareket ediyoruz. 10 saat 35 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16.55’te Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Otelimize geçiyoruz. Check in sonrası serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz için bölgede düzenlenecek olan Yemekli ve Malay dans Showlu Kuala Lumpur Gece turuna katılabilirler. Bu turumuzda Kuala Lumpur Gece Marketi, Çin mahallesi, gezilecek yerler arasındadır.

2.GÜN: KUALA LUMPUR //  20 Ağustos 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından otelimizden hareket ile Kuala Lumpur Şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz da panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  Kuala Lumpur Rain Forest turuna katılabilirler  

3.GÜN: KUALA LUMPUR // 21 Ağustos 2018 Salı

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile bölgede düzenlenecek olan  Batu caves Malesian Hand craft turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu gezimizde binlerce yıl öncesinden günümüze gelen kireçtaşı oluşumlarının içerisinde Hindu dinine ait eski tapınakları ve birbirinden renkli batik işleme atölyelerini göreceğiz. Tur Sonrası Kuala Lumpur otelimize geri dönüyoruz.

4.GÜN: KUALA LUMPUR – SİNGAPUR // 22 Ağustos 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından  otelimizden check out ile birlikte Singapur uçuşumuz için özel aracımız ile Havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası Singapur’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat  15 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Singapur’a varıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile Singapur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Panaromik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Şehir gezisinin ardından otelimize check in ve sonrasında serbest zaman. Singapur’da günü dolu dolu geçirmek isteyenler bölgede düzenlenecek olan  akşam yemekli gece safarisi turuna katılabilirler.

4. GÜN: SİNGAPUR // 23 Ağustos 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Sentosa adası turuna katılabilirler. Sentosa Singapur'luların haftasonlarını değerlendirdikleri Singapur'un en büyük adası. Öncelikle teleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Ada üzerinde önce Singapur'un tarihinin anlatıldığı mumya müzesini gezeceğiz. Daha sonra Butterfly Park & Insect Kingdom'ı gezeceğiz, sonra adanın sahilinde yapılan muhteşem ışık ve lazer gösterisini izleyeceğiz. Sentosa park gezimiz sonrası kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  için Gardens By Marina, Marina Bay sands, River cruise turuna katılabilirler

5.GÜN: SİNGAPUR - CAKARTA   // 24 Ağustos 2018 Cuma

Kahvaltının ardından Otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Cakarta uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Check in ve bagaj işlemleri sonrası Cakarta’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saat 45 dakika sürecek yolculuğumu sonrası Cakarta’ya varıyoruz. Varışımızı takiben Cakarta şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Cakarta şehir turumuzda, ilk olarak 1868 yılında açılmış olan, ülkenin kültürel ve dini geçmişine ışık tutan ve Güneydoğu Asya’nın en büyük seramik koleksiyonunun sergilendiği Endonezya Milli Müzesi gezilecektir. Daha sonra, halkın özgürlüğünü temsil eden ve Jakarta’nın sembolü olan 137 m. yüksekliğindeki bir sütundan oluşan ve MoNas olarak da bilinen Ulusal Anıt’ı göreceğiz. Jakarta’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan ve egzotik ürünlerin satıldığı Surabaya Sokak Pazarı’nda serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitiminde Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte  bölgede düzenlenecek olan  Akşam Yemekli Kota Tua turumuzu gerçekleştireceğiz. Kota Tua Eski Hollanda Koloniyel bölgesi olması nedeniyle güçlü tarihi geçmişi ve geçmişten günümüze kalan tarihi binaları ile Cakarta’nın popüler bir bölgesidir.

6. GÜN: CAKARTA // 25 Ağustos 2018 Cumartesi 

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için bölgede düzenlenecek olan  Puncak & Bogor botanik bahçeleri turuna katılabilirler. Bu turumuz da Puncak’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Endonezya Minyatür Parkı. Batı Sumatra’daki Rumah Gadang, Java’daki Rumah Joglo gibi geleneksel Endonezya mimarisinin bir çok eserinin minyatürünün sergilendiği park, aynı zamanda Endonezya Çağdaş Sanatlar Müzesi ve El Sanatları Müzesi gibi müzeleri de içinde barındırmaktadır. Buradaki gezimiz sonrası, Hollandalılar’ın 1817’de açtığı ve günümüzde 15,000 farklı bitki türünün bulunduğu Bogor Botanik Bahçesi’ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği sonrası Cakarta’ya geri dönüyoruz. Sonrasında Serbest zaman.

7.GÜN: CAKARTA – İSTANBUL   // 26 Ağustos 2018 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte bölgede düzenlenecek olan  City Heritage turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Endonezya’nın önemli eserlerini yakından tanıma fırsatı bulacağız. Tur sonrası  Kişisel ihtiyaçlar ve alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Havalimanına transferimizin ardından İstanbul Uçuşumuz için Check in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat TK 057 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 21:00 da istanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta. 

8. GÜN: İSTANBUL // 27 Ağustos 2018 Pazartesi

Yerel saat ile 05:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

*OTELLER*

Kuala Lumpur : Double Tree By Hilton 4* vb. & Swiss Garden Hotel 4*  vb.

http://www.hiltonhotels.de/malaysia/doubletree-by-hilton-hotel-kuala-lumpur/

Singapur: Peninsula Excelsior 4* vb. & Orchard Parade Hotel 4* vb.

https://www.peninsulaexcelsior.com.sg/

Jakarta : Mercure Sabang 4* vb. & BW Premier Hotel 4* vb.

http://mercurejakartasabang.com/

  • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Kuala Lumpur gidiş – Cakarta – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Kuala Lumpur  4* 3 Gece Singapur 4* Otelde 2 Gece, Cakarta’da 4* otelde 2 Gece oda + kahvaltı konaklama
  • Kuala Lumpur, Singapur ve Cakarta şehir turları
  • Programda belirtilen Uluslararası ara uçuşlar
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti
Şehirler: Kuala Lumpur (3), Singapur (2) Cakarta (2)
Tur Başlangıç Tarihi: 19/Ağustos/2018
Tur Bitiş Tarihi: 26/Ağustos/2018
Otel: 4* Oteller
Ulaşım: Türk Hava Yolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: