Kurban Bayramı Norveç Fiyortları
Kesin Kalkışlı
Kontenjan: 2
1.650€
'dan başlayan
    

Kurban Bayramı Norveç Fiyortları

1.Gün  : İstanbul  - Oslo // 30 Ağustos 2017 Çarşamba

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 04:30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1751 Tarifeli Sefer tarifeli sefer sayılı uçuşu ile saat 07:20’de İstanbul-Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 10:20’de Oslo’ya varış. Özel transfer aracımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Frogner Parkı’nı gezecek ardından şehrin simgelerinden birisi olan Karl Johans Kapısı’nı ve Oslo Şehir Binası, Kraliyet Sarayı’nı göreceğiz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.Gün  : Oslo - Ulvik // 31 Ağustos 2017 Perşembe

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştirip Ulvik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde meşhur Torpo Stave Kilisesi’nde fotoğraf molası vereceğiz. Sonrasında şelaleler ülkesinde göreceğimiz Voringsfossen ilk göreceğimiz şelalelerden birisi olacak. Hardanger Köprüsü’nü geçerek Ulvik’e ulaşacağız. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün  : Ulvik – Bergen // 1 Eylül 2017 Cuma

Kahvaltımızın ardından Bergen’e doğru yola çıkıyoruz. İskandinav ’yanın en güzel doğasına sahip ülkesinde yapacağımız yolculukta, Hardangervidda doğal parkı’nın içinden ilerleyecek, muhteşem manzaraları görme şansını yakalayacağız. Steindalsfossen   Şelalesi’nde keyifli bir fotoğraf molasının ardından Bergen’e devam edeceğiz.  Bergen’e vardığımızda şehir turumuza başlıyoruz. Rengarenk evleri, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı Balık ve Çiçek pazarlarını ziyaret ettikten sonra Bergen’de yapılacak en güzel aktivitelerden birisi olarak kabul edilen teleferik ile Floyen Dağı’na çıkıyoruz. Bergen’in panoramik manzarasını göreceğimiz bu turun ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün  : Bergen – Fiyordlar - Geilo  // 2 Eylül 2017 Cumartesi

Sabah alacağımız kahvaltının ardından turumuzun en güzel güzel günlerinden bir tanesi olan fiyordlar için otelimizden hareket ediyoruz. Önce aracımız ile Gudvangen’e ulaşacak ardındından feribotumuza bineceğiz. UNESCO Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan Naeroyfjord’u boyunca ilerleyecek muhteşem doğanın içinde bulunmaktan keyif alacağız. Sonra Flam kasabasında feribotumuzdan inecek ve Flam Dağı tren gezisine başlıyoruz. Dünyanın en meşhur tren yollarından birisi olan Flaam Dağı boyunca trenimiz, şelalelerin içinden ilerleyeceğiz. Unutulmaz bir yolculuğun ardından trenimizi değiştirecek, Myrdal’a doğru devam edeceğiz. Norveç’in kırsal bölgeleri boyunca ilerleyerek Geilo’ya varıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

5.Gün  : Geilo - Oslo  // 3 Eylül 2017 Pazar

Kahvaltımızın ardından Oslo’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Oslo’ya varıyoruz. Alış veriş yapabilir şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

6.Gün  : Oslo - İstanbul  // 4 Eylül 2017 Pazartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman. Serbest zaman sonrası havaalanına hareket. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından uçağımıza biniyoruz. TK 1754 sefer sayılı uçuş ile saat 18.00’te İstanbul’a hareket. Saat 22:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle…

OTELLER

Radisson Blu Plaza Hotel Oslo vb. 4* standart oda-kahvaltı

http://www.radissonblu.com/plazahotel-oslo

Brakanes Hotel Ulvik vb. 4* standart oda-kahvaltı

http://www.brakanes-hotel.com/en/

Scandic Oernen Hotel Bergen vb. 4* standart oda-kahvaltı

http://www.scandichotels.com/Hotels/Norway/Bergen/Ornen/#.VTQNriHtmko

Vestlia Resort Hotel Geilo vb. 4* standart oda-kahvaltı

http://www.vestlia.no/en/

 

·         Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul -  Oslo – Istanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

·         Havalimanı vergileri

·         Programda belirtilen şehirlerde 4 *  otellerde oda kahvaltı konaklamalar,

·         Sabah Kahvaltıları,

·         2 Akşam Yemeği otelde

·         Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

·         Feribot ile fiyord turu

·         Flam Dağı tren gezisi

·         Floyen Dağı teleferikler ile çıkış

·         Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

·         Türkçe rehberlik hizmeti 

Şehirler: Oslo(2), Ulvik(1), Bergen(1) Geilo(1)
Tur Başlangıç Tarihi: 30/Ağustos/2017
Tur Bitiş Tarihi: 04/Eylül/2017
Otel: 4*
Ulaşım: THY ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Sabah kahvaltıları ile tüm turlar ve 2 akşam yemeği dahil

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: