Kurban Bayramı Portekiz&Endülüs
Kesin Kalkışlı
Kontenjan: 2
1.049€
'dan başlayan
    

Kurban Bayramı Portekiz&Endülüs

1.Gün : İstanbul  – Porto  // 27 Ağustos 2017 Pazar

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 08:45’te buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 1449 sayılı seferi ile 11:45’te Porto’ya uçuş. Yerel saatle 14:35’te Porto’ya varış. Varışı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında Porto Katedrali, Tarihi Şarap Mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü bulunmaktadır. Tur bitiminde serbest zaman. Geceleme Porto’da otelimizde.

2.Gün : Porto - Lizbon  // 28 Ağustos 2017 Pazartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Lizbon’a  hareket. Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ve yol üzerinde bulunan Fatima-Nazare-Obidos turuna katılabilir. Katolikler’in en önemli hac merkezlerinden biri olan Fatima, surlarla çevrili ortaçağ şehri Obidos ve bir sahil kasabası olan  Nazare’yi gezdikten sonra Porto’ya doğru devam ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Lizbon’a varıyoruz ve otelimize giriş yapıyoruz. Geceleme Lizbon’daki otelimizde.

3.Gün :  Lizbon  // 29 Ağustos 2017 Salı

Sabah kahvaltı sonrası yapılacak panoramik şehir gezisinde şehrin belli başlı bulvarları, VII. Eduardo Parkı, Restauradores ve şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi ve ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesi, Belem’de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Sintra, Roca Burnu, Cascais ve Estoril Turu’na katılabilir. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve çok sayıda çini koleksiyonuna ev sahipliği yapan Sintra Şehir Sarayı, Sintra eski şehir merkezi, Avrupa Kıtası’nın en batıdaki ucu olan Roca Burnu, Guincho Burnu ve Boca de Inferno Kayalığı, yazlık evleri ve bahçeleri ile ünlü Cascais ve kumarhanesi ile ünlü Estoril bulunmaktadır. Tur bitiminde Lizbon’daki otelimize geri dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Fado Gecesi Turu’na katılabilir. Portekiz’e özgü yemekler ve şarap eşliğinde geleneksel dans ve müziklere tanıklık edeceğimiz bu turdan sonra otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

4.Gün : Lizbon - Sevilla  // 30 Ağustos 2017 Çarşamba

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Sevilla’ya  hareket. Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası varış ve takiben panoramik şehir turu. Bu turumuzda ; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan Sevilla katedrali ( dışarıdan), Arap Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar sarayı (dışarıdan), Altın Kule denilen 13. yy’dan kalma kale, birçok ortaçağ kilisesi, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme Sevilla’da otelimizde.

5.Gün :  Sevilla  // 31 Ağustos 2017 Perşembe

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedral'i turuna katılıyoruz.  Alcazar Sarayı; Endülüs Emevileri tarafından yapılan Sevilla kraliyet sarayıdır. Sevilla Katedrali gotik tarzda yapılmış olup, Roman Katolik katedralidir. Gotik mimari olarak Katedral dünyanın en büyük, kilise yapısı olarak da dünyanın üçüncü büyük yapısıdır. Akşam arzu edenlerle  Flamenko Gecesi turuna katılacağız. İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Muhteşem Flamenco gecesini kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme Sevilla’da otelimizde.

6.Gün :  Sevilla - Granada  // 1 Eylül 2017 Cuma

Sabah kahvaltısı sonrası Granada’ya hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üzeri düzenlenecek olan Cordoba turuna katılabilirler. Varışta yapılacak olan panoramik şehir turunda;  yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (dışarıdan), Musevi Mahallesi, Plaza Mayor görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman arzun eden misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Cordoba Cami turuna katılabilirler. Tur sonrası Granada’ya hareket. Varış ve Panoramik Granada şehir turu. Şehir turunda görülecek yerler arasında Victoria Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Valilik Konağı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) ve Granvia yer almaktadır. Tur sonrası otele yerleşme. Geceleme Granada’da otelimizde.

7.Gün : Granada // 2 Eylül 2017 Cumartesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. dileyen misafirlerimizle bölgede düzenlenecek olan Elhamra Sarayı turu (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhamra Sarayı turu gerçekleştirilir). Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerle bölgede düzenlenecek olan Sagramonte Çingene Mahallesi turuna katılıyoruz. Dünya kültür mirası listesinde olan eski Çingene Mahallesi Sagramonte’de doğal mağaralarda bir içki eşliğinde doğal çingene gösterisini izliyoruz ve gösteri sonrası yine dünya kültür mirası listesinde olan eski Müslüman Mahallesi Albayzın’da  gezintimizi gerçekleştirip  otelimize transfer olacağız. Geceleme Granada’da otelimizde.

8.Gün : Granada - Malaga - İstanbul  // 3 Eylül 2017 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Malaga’ya hareket. Varışı takiben panoramik şehir turu. Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Paseo de Parque (Park caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro kalesi bulunmaktadır.Tur sonrası özel aracımızla Malaga Havalimanı’na transfer. THY’nın TK 1304 sayılı seferi ile 17:05’te Malaga’dan hareket ve keyifli bir yolculuğun ardından yerel saatle 22:15’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

OTELLER

4* Vila Gale Hotel vb. (Porto) – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

https://www.vilagale.com/pt/hoteis/norte-e-douro/vila-gale-porto

4* VIP Executive Art's Hotel vb. (Lizbon)– Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.viphotels.com/en/Hotels/VIP-Executive-Arts/About-Hotel.aspx

4* Trh Alcora vb. (Sevilla)– Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.trhalcora.com/

4* M.A. Princesa Ana Hotel vb.(Granada) – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.hotelprincesaana.com/en/

Binrota Turizm - Portekiz'de Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Seçkin Sökmen Portekiz'de görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor.·         THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Porto  gidiş / Malaga dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri

·         Havalimanı vergileri

·         Porto’da 1 gece, Lizbon’da 2 gece, Sevilla’da 2 gece ve Granada’da 2 gece 4* otelde konaklama,

·         Sabah Kahvaltıları

·         Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

·         Panoramik Porto, Lizbon, Sevilla, Granada ve Malaga şehir turu

·         Şehirler  arası tüm transferler

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Porto (1), Lizbon (2), Sevilla (2), Granada(2), Malaga, Cordoba
Tur Başlangıç Tarihi: 27/Ağustos/2017
Tur Bitiş Tarihi: 03/Eylül/2017
Otel: 4*
Ulaşım: THY ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: