Porto-Lizbon
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
769€
'dan başlayan

Porto-Lizbon

Gün 1 : İstanbul  – Porto  // 09 Ağustos 2017 Çarşamba

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 05:30’da buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 1451 sayılı seferi ile 08:30’da Porto’ya uçuş. Yerel saatle 11:20’de Porto’ya varış ve varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir gezisinde Porto Katedrali, Tarihi Şarap Mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü bulunmaktadır. Şehir gezisi sonrası günün yorgunluğunu atıp, dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Gün 2 : Porto  // 10 Ağustos 2017 Perşembe

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Braga & Guimaraes turuna katılabilir. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında Braga şehir merkezi ve Braga Katedrali, Guimares Kalesi, Bragança Dükleri’nin Sarayı vs bulunmaktadır. Tur sonrası özel aracımızla Porto’ya dönüş. Akşamüstü saatlerinde hava şartlarının elverişli olması durumunda rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tekne turuna katılma imkanı. Tekne turu Atlantik Okyanusu’na akan Douro nehrinde yapılacaktır ve görülecek yerler arasında Ribeira ve akdenize özgü geleneksel ve tarihi binalar vardır. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde

Braga & Guimares Turu : 60 €uro (Kişi Başı) & Tekne Turu : 25 €uro (Kişi Başı)

Gün 3 : Porto - Lizbon  // 11 Ağustos 2017 Cuma

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Lizbon’a  hareket. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ve yol üzerinde bulunan Fatima-Nazare-Obidos turuna katılabilir. Katolikler’in en önemli hac merkezlerinden biri olan Fatima, surlarla çevrili ortaçağ şehri Obidos ve bir sahil kasabası olan  Nazare’yi gezdikten sonra Lizbon’a doğru devam ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Lizbon’a varıyoruz ve varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir gezisinde şehrin belli başlı bulvarları, VII. Eduardo Parkı, Restauradores ve şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi ve ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesİ, Belem’de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasında. Şehir gezisi sonrası günün yorgunluğunu atıp, dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Lizbon’daki otelimizde.

.Fatima – Nazare – Obidos Turu : 80 €uro (Kişi Başı)

Gün 4 : Lizbon  // 12 Ağustos 2017  Cumartesi

Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sintra Roca Burnu & Estoril Turu’na katılabilir. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve çok sayıda çini koleksiyonuna ev sahipliği yapan Sintra Şehir Sarayı, Sintra eski şehir merkezi, Avrupa Kıtası’nın en batıdaki ucu olan Roca Burnu, Guincho Burnu ve Boca de Inferno Kayalığı, yazlık evleri ve bahçeleri ile ünlü Cascais ve kumarhanesi ile ünlü Estoril bulunmaktadır. Tur bitiminde Lizbon’daki otelimize geri dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Fado Gecesi Turu’na katılabilir. Portekiz’e özgü yemekler ve şarap eşliğinde geleneksel dans ve müziklere tanıklık edeceğimiz bu turdan sonra otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde. 

Sintra Roca Burnu & Estoril Turu : 70 €uro (Kişi Başı) & Fado Gecesi (Yemekli) : 65 €uro (Kişi Başı)

Gün 5 : Lizbon - İstanbul  // 13 Ağustos 2017  Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve özel aracımızla Lizbon Havalimanı’na transfer. THY’nın TK 1756 sayılı seferi ile 11:30’te Lizbon’dan hareket ve keyifli bir yolculuğun ardından yerel saatle 18:10’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

OTELLER

4* VIP Executive Art’s Hotel vb. (Lizbon)  – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.viphotels.com/en/Hotels/VIP-Executive-Arts/About-Hotel.aspx

4* Axis Porto - Business & SPA Hotel vb. (Porto) – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.altishotels.com   

 

Binrota Turizm - Portekiz'de Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Seçkin Sökmen Portekiz'de görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor. ·         THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Lizbon  gidiş/ Porto dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri

·         Havalimanı vergileri

·         Porto’da seçilen kategori otelde 2 gece konaklamalar,

·         Lizbon’da seçilen kategori otelde 2 gece konaklamalar,

·         Sabah Kahvaltıları

·         Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

·         Panoramik Porto şehir turu

·         Panoramik Lizbon şehir turu

·         Lizbon- Porto  arası transfer

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Porto (2) & Lizbon (2)
Tur Başlangıç Tarihi: 09/Ağustos/2017
Tur Bitiş Tarihi: 13/Ağustos/2017
Otel: 4*
Ulaşım: THY ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: