İzlanda-2
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
1.790€
'dan başlayan

İzlanda-2

1.Gün:İSTANBUL  - STOCKHOLM-  REYKJAVIK  // 07 KASIM 2017  SALI
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 05.30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK-1793 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08.25’de İstanbul-Stockholm  uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 10.15 ’de  Stockholm’a varış. Daha sonra saat 13.35’de Iceland Air FI-307 sefer sayılı tarifeli uçağı ile Stockholm-Reykjavik uçuşunu gerçekleştiriyoruz.  Yerel saat ile 15.45’de Reykjavik havaalanına varıyoruz. Bagaj alımı ve gümrük/pasaport işlemlerinden sonra otelimize transfer olacağız. Odaların dağılımını ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama Reykjavik  otelimizde.

2.Gün: REYKJAVIK- SELFOSS // 08 KASIM 2017  ÇARŞAMBA

Kahvaltının ardından Thingvellir Ulusal Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Burada tektonik aktivitelerin yerkabuğunda meydana getirdiği etkileri gözlemleyebiliriz. Aynı zamanda bu doğa parkı 10. Yüzyılda Izlanda Parlementosunun ilk toplandığı yerdir. Daha sonra sıcak su gayzerlerinin bulunduğu Geysir adlı bölgeye devam edeceğiz. Ardından Altın Şelale de denilen Gullfoss Şelalesi’ni göreceğiz. Fridheimar’da jeotermal tarımın nasıl yapıldığına tanık olduktan sonra Secret Lagoon(Gizli Göl) olarak adlandırılan Fludir’in sıcak sularında günün yorgunluğunu atacağız. Akşamları dikkatli olmanızı tavsiye ederiz zira hava şartları  uygun olursa Kuzey Işıkları adı verilen doğa olayına tanık olabilirisiniz. Akşam Yemeği ve konaklama Selfoss otelimizde.

3.Gün: SELFOSS-KLAUSTUR  // 09 KASIM 2017  PERŞEMBE

Otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra daha önce birçok yerde fotoğraflarını görmüş olabileceğiniz  ülkenin en ünlü şelalesi olan Saljalandfoss’u göreceğiz. Daha sonra yolculuğumuza devem ediyoruz ve bir sonraki durağımız ülkenin en yüksek şelalelerinden olan  Skogar Şelalesi olacak. Daha sonra Vik adlı köyde Reynisdrangar adı verilen ve denizden fışkırmış gibi duran kaya sütunlarını görüp siyah kumları ve bazalt sütunları ile ünlü Reynisfjara sahilinde yürüyeceğiz. . Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme Klaustur otelimizde.

4.Gün: KLAUSTUR- SKAFTAFELLL- KLAUSTUR  // 10 KASIM 2017  CUMA

Kahvaltının ardından  Avrupa’nın en büyük buzulu olan Vatnajökull’u ziyaret edeceğiz. başlıyoruz ve siyah kumlardan oluşan çöl ve buzulların ortasında bir vaha gibi karşımıza çıkan Skaftafell Ulusal Parkına varıyoruz. Buradaki eşsiz doğa ve bitki örtüsünü görebileceğiz. Daha sonra ise muhtemelen Güney Izlanda’nın en meşhur yerlerinden olan Jökulsarlon Buzul Gölü’nü göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Klaustur otelimizde.

5.Gün: KLAUSTUR- REYKJAVIK  // 11 KASIM 2017 CUMARTESİ

Kahvaltıdan hemen sonra  özel otobüsümüz ile otelimizden ayrılarak Reykjavik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız 2010 senesinde lav püskürtmeye başlayıp tüm dünya hava ulaşımını engelleyen Eyjafjallajökull Volkan’ını göreceğiz. Reykjavik’e vardığımız gibi  şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, şehrin simgelerinden birisi olan ve 6 tane sıcak su tankı üzerine kurulmuş olan Perlan Binası, Höfdi Evi, Belediye ve Parlemento binası ile birlikte  Hallgrimskirkja Kilisesi ve eski limanı gezeceğiz. Turun ardından otelimize yerleşeceğiz. Konaklama Reykjavik otelimizde.

6.Gün: REYKJAVIK-  STOCKHOLM-  ISTANBUL // 12 KASIM 2017 PAZAR

Otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz. Iceland Air havayolları  FI-306  sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 07.35’de Reykjavik – Stockholm uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 11.30 ‘da Stockholm’e varıyoruz. Ardından Türk Havayollarının TK 1796  sefer sayılı uçağı ile saat 17.15 de Istanbul’a hareket ediyoruz. Saat ile 22.45’te İstanbul’a varıyoruz  ve turumuz son buluyor.

OTELLER

Reykjavik (07/08 Kasım 2017) Foss Hotel Baron

http://www.fosshotel.is/hotels/fosshotel-in-reykjavik/fosshotel-baron/

Selfoss (08/09 Kasım 2017): Hotel Stracta Hella

http://www.stractahotels.is/en/hella/home

Klaustur (09/11 Kasım 2017): Foss Hotel Nupar

http://www.fosshotel.is/hotels/fosshotel-in-the-south/fosshotel-nupar/
 

Reykjavik (11/12 Kasım 2017) : Foss Hotel Raudara

http://www.fosshotel.is/hotels/fosshotel-in-reykjavik/fosshotel-raudara/

                Türk  Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Stockholm  gidiş ve  Stockholm – İstanbul  dönüş  ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler

•             Iceland Air  tarifeli seferi ile Stockholm –Reykjavik  gidiş ve Reykjavik-  Stockholm  dönüş  ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler

•             Kahvaltı dahil konaklamalar

•             Reykjavik dışındaki akşam yemekleri (3 yemek otellerde)

•             Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

•             Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

•             Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: REYKJAVIK(1), SELFOSS(1), KLAUSTUR(2), REYKJAVIK (2)
Tur Başlangıç Tarihi: 07/Kasım/2017
Tur Bitiş Tarihi: 12/Kasım/2017
Otel: 3*
Ulaşım: THY ve Iceland Air Hava Yolları
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: