Kurban Bayramı Güney Afrika-2
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
$2.125
'dan başlayan

Kurban Bayramı Güney Afrika-2

Buluşma:  31 Ağustos 2017 Perşembe  Saat: 22:30

1.Gün  : İstanbul  - Cape Town // 1 Eylül 2017 Cuma

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde 31 Ağustos 2017 Perşembe  Saat: 22:30 ‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 44 Tarifeli Sefer tarifeli sefer sayili uçusu ile saat 01:40’ta Istanbul Cape Town uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 13:00’te Cape Town’a varıyoruz. . Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün  : Cape Town // 2 Eylül 2017 Cumartesi

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Masa Dağı ve Stellenbosh Şarap Çiftliği turumuza katılabilirler. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte önce mahsenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şaraplari, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrikanın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restaurant’ta alınacak öğle yemeği. Sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün  : Cape Town  // 3 Eylül 2017 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Ümit Burnu gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Cape Town – Johannesburg - Pilanesberg // 4 Eylül 2017 Pazartesi

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile  2 saatlik bir iç hat uçuşunun ardından Johannesburg havalimanına varıyoruz ardından Pilanesberg’e transfer olmak üzere yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde düzenlenecek olan Aslan Parkı turuna katılabilirler. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, kendi ortamlarında oyunlarını görme,  imkanı bulacağız. Turumuzun ardından Pilanesberg’e devam ediyoruz. Varışın ardından dinlenmek için odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde açık büfe olarak alınacaktır. Geceleme Pilanesberg’te.

5.Gün Pilanesberg - Sun City // 5 Eylül 2017 Salı

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz Pilanesberg National Park’ta  safari araçları ile yapılacak olan turuna katılabilirler. Safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız;  safarinin ardından otelimizde dönüyoruz ve Sun City’ye transfer oluyoruz. Varışı takiben panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kayip Şehir) binlerce turisti çeker. Varışa istinaden yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün Sun City // 6 Eylül 2017 Çarşamba

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra palmiye ağaçları, suni gölleri, suni denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhane, lux oteller, golf şampiyonası merkezi, ve Afrika’nın incisi olarak bilinen Sun City”de serbest zaman. Sun City, inanılması çok güç şartlar altında Kıt’a Afrika’sında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş tüm dünyadan turistlerin akın ettiği bir kumar ve eğlence merkezidir. Gun boyunca bölgeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Dilediğinizce Sun City’nin eğlenceli  ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz Geceleme otelimizde.

7. Gün Sun City - Johannesburg // 7 Eylül 2017 Perşembe

Sabah kahvaltısının ardından Johannesburg’a transfer oluyoruz.Yol üzerinde Lesedi Kültür Köyü turu yapma imkanı. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz. Johannesburg’a varışın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Yapılacak şehir turunda şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Melrose Arch, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır Ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Johannesburg’ta otelimizde.

8.Gün  : Johannesburg - İstanbul  // 8 Eylül 2017 Cuma

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Johannesburg havalimanına transfer oluyoruz. THY’ nın TK 39 sayılı seferiyle 22:20’ de İstanbul’ a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

9.Gün  : İstanbul  // 9 Eylül 2017 Cumartesi

Yerel saat ile 08:50’de Atatürk Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

OTELLER·         Triple oda ile ilgili müsaitlikleri lütfen sorunuz.

Cape Town - President Hotel  4* vb. 

http://www.presidenthotel.co.za/

 Pilanesberg - Bakubung Bush Lodge 4* vb.

http://www.legacyhotels.co.za/en/hotels/bakubung  

The Sun City -  Main Hotel 4* vb.

http://www.suninternational.com/sun-city/suncityhotel/accommodation/

Johannesburg - Balalaika Hotel 4* vb.

http://www.balalaika.co.za/

Binrota Turizm - Güney Afrika Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Güney Afrika'da görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor. ·         Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul - Cape Town gidiş ve  Johannesburg  – Istanbul  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler

·         Cape Town- Johannesberg   iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler

·         Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklamalar,

·         Sabah Kahvaltıları,

·         Pilanesberg otelimizde 1 adet aksam yemegi,

·         Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

·         Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

·         Türkçe rehberlik hizmeti 

Şehirler: CAPE TOWN(3), PILANESBERG(1), SUN CITY(2), JOHANNESBURG(1)
Tur Başlangıç Tarihi: 01/Eylül/2017
Tur Bitiş Tarihi: 09/Eylül/2017
Otel: 4*
Ulaşım: THY ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Sabah kahvaltıları ile Pilanesberg'de 1 akşam yemeği

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: