Kurban Bayramı Vietnam-Kamboçya
Kesin Kalkışlı
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
$2.449
'dan başlayan

Kurban Bayramı Vietnam-Kamboçya

1. Gün:  İSTANBUL - HANOI // 30 AĞUSTOS 2017 ÇARŞAMBA

Turumuz 29 Ağustos Saat 23:15’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. 30 Ağustos Saat 02.15’de  Türk Havayolları TK-166 sefer sayılı uçuşla Hanoi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 30 Ağustos 2017 saat 16.20’de varış.

02. Gün: HANOI // 31 AĞUSTOS 2017 PERŞEMBE

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

03. Gün: HANOI – HALONG BAY  // 01 EYLÜL 2017 CUMA

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restaurantta olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

04. Gün: HALONG BAY  -  SIEM REAP // 02 EYLÜL 2017 CUMARTESİ
Kahvaltın rehberin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

05. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 03 EYLÜL 2017 PAZAR

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon , Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi  tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

6. Gün:  SIEM REAP - SAIGON (HO CHİ MINH) // 04 EYLÜL 2017 PAZARTESİ

Sabah uçuşu ile Ho Chi Minh’e (Saigon) hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını  ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Saigon otelimizde.

7. Gün: SAIGON -  MEKONG DELTASI – SAIGON // 05 EYLÜL 2017 SALI

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Ho Chi Ming ( Saigon ) otelimizde.

8. Gün: SAIGON - CU CHI TÜNELLERİ ISTANBUL // 06 EYLÜL 2017 ÇARŞAMBA

Kahvaltının ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. saat 21.40’da Türk  Havayolları’na ait TK-166 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varış yerel saat ile 07 Eylül 04.40’ta

OTELLER

Saigon  - Bay Hotel - 4* vb.

www.bayhotelhcm.com

Hanoi: O’gallery Hotel 4* vb.
www.ogallerypremierhotel.com

Halong City – Halong Plaza 4* vb.

http://www.halongplaza.com

Siem Reap -  Empress Angkor Hotel 4*  vb.
www.empressangkor.com
 

 

Binrota Turizm - Kamboçya'da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Kamboçya'da görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor. ·         Singapur  Havayolları ile İstanbul – Singapur – Ho Chi Mınh (Saigon) / Siem Reap - Singapur -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

·         Saigon  - Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Hanoi - Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,

·         Tüm  öğle ve akşam yemekleri  ( 7.gün öğle yemeği hariç )

·         Programda belirtilen tüm geziler

·         Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu

·         Su Kuklası Tiyatrosu

·         Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Hanoi(2), Halong Bay(1), Seam Reap(2), Saıgon(2)
Tur Başlangıç Tarihi: 30/Ağustos/2017
Tur Bitiş Tarihi: 06/Eylül/2017
Otel: 4*
Ulaşım: Türk Hava Yolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Sabah kahvaltıları ile tüm öğle ve akşam yemekleri dahil

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: