İran Turu-4
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
$1.450
'dan başlayan

İran Turu-4

Buluşma Tarihi:  17 Kasım 2017 Cuma saat  23:30

1.Gün : İstanbul  – Tahran  //  18 Kasım 2017 Cumartesi

17 Kasım 2017 Cuma günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’de akşam saat 23:30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 878 ile saat 02:30'da Tahran’a uçuş. Yerel saat ile 06:10'da İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize kahvaltı almaya gidiyoruz. Ardından panoramik Tahran şehir turu sırasında çok zengin arkeolojik buluntunun sergilendiği İran Ulusal Müzesi, Merkez Bankası Ulusal Mücevher müzesi, Unesco Kültür Mirası, Şahların ikametgahı Gülistan Sarayı  görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Tahran’da otelinizde.

2.Gün : Tahran – İsfahan  // 19 Kasım 2017 Pazar
Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası İsfahan’a hareket ediyoruz. Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip, ticaret yollarının kavşağı Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz. İsfahan'a 170 km. mesafede, 1500 yıldır geleneklerini koruyan dağ köyü Abiyaneh'i ziyaret ettikten sonra . bu keyifli günü İsfahan'a varışımızı takiben muhteşem meydan  Nakş-ı Cihan'da kapalıçarşı içerisinde otantik kafeleri gezerek tamamlıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir. 

3.Gün : İsfahan  // 20 Kasım 2017 Pazartesi

Sabah kahvaltısı sonrası İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Nakş-ı Cihan Meydanı, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma, yine UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Jameh Camii'ni geziyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Kapalı Çarşı turumuza başlıyoruz. Engin İran edebiyatına plato olmuş İsfahan kenti pazarlarında halıdan telkariye, sedeften gümüşe İran'a özgü el sanatlarını tanıyoruz. Akşam ışıltılı köprülerin gece manzarasını fotoğraflıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

4.Gün: İsfahan  // 21 Kasım 2017 Salı

Sabah kahvaltısı sonrası Safevi şahı I. Abbas tarafından yaptırılan saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nı geziyoruzZayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khaju Köprüleri gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesi'ne gidiyoruz. Şirin kafelerin, ufak büfelerin olduğu mahallede gezinti sonrası tarihi bir kervansarayın restore edilerek yapılmış Abbasi Otel bahçesinde İran usulü çay molası veriyoruz.  Geceleme İsfahan’da otelimizde.

5.Gün:  İsfahan – Yezd  // 22 Kasım 2017 Çarşamba

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Yezd kendine hareket ediyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde panoramik olarak  Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e hareket ve otantik kentte panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokakları yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme Yezd'de otelimizde.

6.Gün : Yezd – Şiraz  // 23 Kasım 2017 Perşembe

Sabah erken kahvaltı sonrası 07.30'da otelden ayrılıyoruz ve Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti  'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyor, panoramik antik kent gezimizi otobüsümüzle yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur ve Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ardından Şiraz’a varıyoruz ve otantik Kapalıçarşı gezimizi yapıyor, baharat ve İran'a özgü ürünlerin sergilendiği dükkanların keyfini çıkarıyoruz.  Geceleme Şiraz’da otelimizde.

7.Gün  : Şiraz  // 24 Kasım 2017 Cuma

Sabah kahvaltının ardından  panoramik Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han KalesiNarenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretinde Pers Kahvesi'nde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından otelimize transfer.  Dinlenmenin ardından saat 22:15 civarında çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.

8.Gün  : Şiraz – İstanbul  // 25 Kasım 2017 Cumartesi

Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 885 ile saat 03.10’da İstanbul’a uçuş. Varışımız sabah 07.00’de olacak. Bir sonraki turumuzda görüşmek ümidiyle…

OTELLER

Parsian Esteghlal West Tower Hotel 4* Tahran vb. – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.esteghlalhotel.com/

Piroozy Hotel 4* İsfahan vb.– Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.piroozyhotel.com/

Safaiyeh Garden Hotel 4* Yezd vb. – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.pih.ir/

Elysee Hotel 4* Şiraz vb.–Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://elysee.ir/

·         THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Tahran gidiş ve Şiraz -İstanbul dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri

·         Havalimanı vergileri

·         4* otellerde 7 gece konaklama,

·         Sabah Kahvaltıları,

·         Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri,

·         Şehirlerarası  tüm transferler,

·         Programda belirtilen tüm şehir turları ve giriş ücretleri

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Tahran(1),İsfahan(3),Yazd(1),Şiraz(2)
Tur Başlangıç Tarihi: 18/Kasım/2017
Tur Bitiş Tarihi: 25/Kasım/2017
Otel: 4*
Ulaşım: THY ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: