Şeker Bayramı Endülüs&Fas
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
1.190€
'dan başlayan

Şeker Bayramı Endülüs&Fas

1.Gün : İstanbul – Casablanca – Marakeş // 25 Haziran 2017 Pazar

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 08:00’de buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 617 sefer sayılı uçağı saat 10.55’te  Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 14:00’te olacaktır. Ardından özel aracımız ile buluşuyor ve Fas’ın ilk Başkenti olan kırmız şehir  Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyor ve imparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. Marakeş’i hak ettiği üne kavuşturan ve geçmişin hatıralarını canlandıran manzaralar eşliğinde yapacağımız turumuz sırasında 1565’te Sultan Ebu el-Hasan döneminde inşa edilen, Mağribi mimarisine sahip,  ince taş işçiliği ile dikkat çeken Ali Bin Yusuf Medresesini gezerek başlıyoruz. Daha sonra 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi, iki bölmeden oluşan 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı gezerek devam ediyoruz. Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz ve  Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu"'da  Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Marakeş’teki otelimizde.

2.Gün : Marakeş // 26 Haziran 2017 Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya bölgede düzenlenecek olan Essaouira şehir turuna katılabilirsiniz. Turumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Chez Ali Show’una katılabilirler. Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran bu show’da müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar. Konaklama Marakeş’teki otelimizde.

3.Gün : Marakeş – Casablanca – Rabat – Fez  // 27 Haziran 2017 Salı

Sabah kahvaltısı sonrası erken saatte otelden ayrılıp Kazablanka’ya transfer oluyoruz ve şehir turu yapıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri ile Habous güzel bir başlangıç oluyor. Daha sonra Neo-Gotik tarzında inşaa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisine hareket ediyoruz. Fas Kralı 2. Hasan tarafından inşa edilen, Endülüs kültüründen esintiler taşıyan camiyi  gezdikten Kazablanka’nın meşhur kordon boyu “Corniche” kısa bir mola verip Rabat’a geçiyoruz. Varışın ardından Rabat şehir turu. Panoramik olarak yapılacak şehir turunda; Mohammed V Mozolesi’ni, Hassan Kulesi ve Kasbah Oudaia görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Fes şehrine hareket. Kısa bir  yolculuğunun ardından şehre varış.  Varışı takiben yapılacak olan Fes panoramik şehir turumuzda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek, panoramik Medina (Eski Şehir) turu sonrası otelimize yerleşme. Konaklama Fez’de otelimizde.

4.Gün : Fez – Şafşavan (Chefchaouen)  – Tanca // 28 Haziran 2017 Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Şafşavan’a (Chefchaouen) transfer oluyoruz. 1471 yılında bir kale olarak kurulan, tarih boyunca İspanyollar ve Yahudiler ağırlıklı olmak üzere bir çok etniğe ev sahipliği yapan, kuzey Fas’taki Rif dağlarının eteklerinde kurulan, neredeyse tüm sokakların, evlerin maviye boyandığı ve mavi şehir olarak bilinen Şafşavan’ı ziyaret ediyoruz. Bu şirin yerde unutamayacağımız fotoğraflar çektikten sonra Cebelitarık boğazında bulunan Tanca’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben Tanca şehir turu. Bu turumuzda önce Cape Spartel deniz fenerine giderek Atlas Okyanusu ile Akdeniz'in birleştiği noktayı, daha sonra Herkül mağarasına giderek, suların aşındırmasıyla meydana çıkan Afrika Haritası şeklindeki mağara ağzını görüyoruz Tanca'nın eski yerleşim alanı olan Medine bölgesini geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama Tanca’da otelimizde.

5.Gün : Tanca – Tarifa - Malaga  // 29 Haziran 2017 Perşembe

Otelde alınacak sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Tanca limanına transfer oluyoruz. Feribot ile İspanya Tarifa limanına hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Tarifa limanına varış ve takiben limanda bizi bekleyen transfer aracımıza biniyoruz, ardından Malaga şehir turu için limandan hareket ediyoruz. Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Paseo de Parque (Park caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro kalesi bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama Malaga’daki otelimizde.

6.Gün : Malaga // 30 Haziran 2017 Cuma

Otelde alınacak sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Sevilla turuna katılabilirler. Bu turumuzda ; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan Sevilla katedrali ve iralda kulesi ( giriş dahil), Arap Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar sarayı (dışarıdan), Altın Kule denilen 13. yy’dan kalma kale, birçok ortaçağ kilisesiBelediye Sarayı, Plaza de Espanya, Plaza de America, Endülüs bölgesinin en uzun nehri olan Guadalquivir nehri  , Maestranza boğa güreşi arenası görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Konaklama Malaga’daki otelimizde.

7.Gün : Malaga // 1 Temmuz 2017 Cumartesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle bölgede düzenlenecek olan Granada & Elhamra Sarayı turuna katılabilirler (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak gerçekleştirilir). Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Saraydan sonra Granada şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında; Kristof Kolomb caddesi, Yeni Meydan, Arap çarşısı, Kayzer pazarı, Albayzın Çingene Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama Malaga’daki otelimizde.

8.Gün : Malaga  - İstanbul // 2 Temmuz 2017 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Malaga Havalimanı’na transfer. THY’nın TK 1306 sayılı seferi ile 13:10’da Malaga’dan hareket ve keyifli bir yolculuğun ardından yerel saatle 18:20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

OTELLER

Atlas Asni Hotel Marakeş  vb.  - 4* Standart oda

http://www.hotelsatlas.com/index.php/en/cities/marrakech/atlas-asni-marrakech

Kenzi Solazur Hotel Tanca vb. – 4* Standart Oda

http://www.kenzi-hotels.com/kenzisolazur/default-en.html

Royal Mirage Hotel Fez vb. – 4* Standart Oda

http://www.royalmiragehotels.com/fes/fr/index.php

Grand Cervantes Hotel by Blue Sea Malaga vb. – 4* Standart Oda

https://www.blueseahotels.com/en/hotels/spain/costa-del-sol/torremolinos/gran-hotel-cervantes

 

Binrota Turizm - Fas Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Fas'da görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor. • Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul - Casablanca  gidiş – Malaga dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Marakeş’te 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Fez’de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Tanca2da 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Malaga’da 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Casablanca’da  panoramik şehir turu
 • Marakeş’te panoramik şehir turu
 • Fes panoramik şehir turu
 • Rabat panoramik şehir turu
 • Şafşavan panoramik şehir turu
 • Tanca panoramik şehir turu
 • Malaga panoramik şehir turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Turlarda Türkçe Rehberlik Hizmeti 
Şehirler: Marakeş (2), Fes (1), Tanca(1), Malaga (3)
Tur Başlangıç Tarihi: 25/Haziran/2017
Tur Bitiş Tarihi: 02/Temmuz/2017
Otel: 4*
Ulaşım: THY ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: