Tayland & Bali
Kontenjan: 20
$1.690
'dan başlayan
    

Tayland & Bali

1.Gün: İSTANBUL  - DOHA // 2 Kasım 2017 Perşembe

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 18.00’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayollarının QR242 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 21.15’te İstanbul-Doha uçuşunu gerçekleştiriyoruz.

2.Gün: DOHA - BANGKOK // 3 Kasım 2017 Cuma

Yerel saat ile saat 01:30’da Doha’ya varış. Ardından uçak değiştirip Qatar Havayollarına ait QR834 sefer sayılı uçuş ile saat 02:20’de Bangkok’a uçuş. Yerel saat ile 12:30’da Bangkok’a varış.  Varışın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir merkezine hareket ediyoruz ve panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. 1782’den beri Tayland’ın başkenti olan Bangkok; I.Rama tarafından Chao Phraya Nehri’nin deltasına kurulan şehri, yine aynı nehir ikiye böler. Chao Phraya Nehri ve şehrin içinden geçen irili ufaklı diğer birçok kanal sebebiyle Bangkok’a “Doğu’nun Venedik’i” denilmektedir. Bangkok şehir turunda; 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliği ile Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası, Demokrasi Meydanı, Kraliyet Caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün: BANGKOK  // 4 Kasım 2017 Cumartesi

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve çevre gezileriniz için tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz bölgede düzenlecenek olan meşhur Yüzen Çarşı turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok dışına çıkılarak, önce bir Hindistan cevizi çiftliği gezdikten sonra Uzakdoğu’nun Venedik’i diye adlandırılan, yüzlerce su kanalının arasında kurulan köylerin içinden özel teknemiz ile geçerek Yüzen Çarşı’nın bulunduğu bölgeye geliyoruz. Bu bölge turizme açılmadan önce de yörede yaşayan köylü halk çevrenin taşıt trafiğine müsait olmaması sebebiyle küçük kanoları vasıtasıyla kanallardan geçerek burada kurdukları pazarda el emekleriyle yaptıkları hediyelik eşyaları, kendi yetiştirdikleri yöresel meyve ve sebzeleri satmaktadırlar. Yüzen Çarşı’da bir müddet alışveriş molası verdikten sonra Tayland’da çok fazla miktarda yetiştirilen ve ihraç maddesi olan meşhur Teak Ağacı atölyesini gezerek buradaki mobilyaların ve hediyelik eşyaların yapımından satımına kadar geçen süreci görme imkânı bulacaksınız. Tek parça ağaçtan yapılan muhteşem eserlere hayran kalacaksınız. Ayrıca buradaki dükkandan alışveriş imkanı da bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz bölgede düzenlecenek olan Siam Niramit Show turuna katılabilirler. Siam Niramit Showda, yüzlerce kişilik kadrosu, göz alıcı ses ve ışık gösterileri ile size nefis bir dans gösterisi sunacaklar. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün: BANGKOK   // 5 Kasım 2017 Pazar

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dinlenme ve gezme fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz bölgede düzenlecenek olan Kanal turu Gezisi’ne katılabilirler. Uzak Doğu’nun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’ta yapacağımız bu turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı bulacaksınız. Taylandlıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyecek ve gezimizi bitirmeden önce Bangkok’un en meşhur 3 tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u panoramik olarak göreceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz bölgede düzenlecenek olan Sea Food Market ve Pat-Pang Gece Pazarı turuna katılabilirler. Sea Food Market'de günlük olarak getirilen deniz ürünlerinden seçip, istediğiniz gibi piştirterek akşam yemeğinizi burada alabilirsiniz. Ardından Bangkok’un en meşhur pazarı olan ve şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği Çin ve Tayland stili ürünleri ve ayrıca ünlü markaların taklit ürünlerinin bulunduğu Pat-Pong Gece Pazarında serbest zaman. Pazarlık yapmayı ihmal etmeyiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5.Gün: BANGKOK – BALİ   // 6 Kasım 2017 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından Bangkok Havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Bali (Denpesar)’ye uçuyoruz. Varışın ardından otelimize transfer oluyoruz. Dinlenmek ve denize girmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün: BALİ // 7 Kasım 2017 Salı

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan öğle yemekli Kintamani Volkan Turuna katılabilirler. Tam gün sürecek bu turda sabah 08.30 lobiden hareketle, dünyanın en pahalı ve en kaliteli incileri olan Endonezya incilerinin bulunduğu mağaza gidiyoruz. Buradaki kısa molamızın ardından Kintamani bölgesine doğru devam ediyoruz. Yol boyunca batik, ağaç oymacılığı ve resim sanatlarının geliştiği köyleri gezerek, atölyelerdeki çalışmaları izliyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Kintamani bölgesine vardığımızda, öğle yemeğini alıyoruz. Dönüş yolunda Kutsal Su Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Bali’nin dünyaca ünlü pirinç teraslarını görüp; yerel evlere gerçekleştireceğimiz ufak ziyaretlerin ardından otele dönüyoruz. Turumuz takriben 9 saat sürmektedir. Konaklama otelimizde.

7.Gün: BALİ  // 8 Kasım 2017 Çarşamba

Kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra Tanat Lot turuna katılabilirler. Yarım günlük bu tur için, öğleden sonra 14.30 da lobiden hareket ediyoruz. Önce adanın ikinci büyük tapınağı olan Mengwi Tapınağını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Bali’nin simgelerinden, okyanusun üstünde bir kayaya inşa edilmiş olan Tanah Lot Tapınağına varıyoruz. Burada gün batımını izlendikten sonra otele dönüş. Konaklama otelimizde.

8.Gün: BALİ  // 9 Kasım 2017 Perşembe

Kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Nusa Lembognan Adası turuna katılabilirler. Tam günlük turumuz sabah yaklaşık 08:30 ile 17:30 saatleri arasında olacaktır. Bali’nin yakınındaki Nusa Lembognan adasına gidip, orada bir gün geçirebilirsiniz. Bir katamaranla adaya gidilir. Seyahat sırasında yelkenlinin güvertesinde güneşlenme imkanı vardır. Çeşitli ikramlar yapılır. Adada gün boyu şnorkel, banana bot ve altı cam tekne gezilerinden faydalanılabilmektedir. Akşam otele dönüş ve konaklama otelinizde.

9.Gün: BALİ  // 10 Kasım 2017 Cuma

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan öğle yemekli Rafting-Fil Safari turu. Tam gün sürecek bu turumuzda sabah 08:30 lobiden hareketle, önce Ubud bölgesinde rafting noktasına gidilir. Ön bilgilendirmeden sonra rafting yapılır, rafting sonrası açık büfe öğle yemeği alınır. Daha sonra fil safari alanı olan Taro Parkına devam edilir. Fillerle ilgili bilgi verildikten sonra orman içinde 35 dakikalık fil gezisi yapılır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam havalimanı transferi için otelden erken ayrılıyoruz.

10.Gün: BALİ – DOHA - İSTANBUL  // 11 Kasım 2017 Cumartesi

Check-in işlemlerinin ardından  yerel saat ile 00.45’te  Qatar Havayolları’nın QR961 sefer sayılı uçuşu ile Doha’ya hareket. Yerel saat ile 05:25’te varış. Ardından uçak değiştirip Qatar Havayollarına ait QR243 sefer sayılı uçuş ile saat 07:15’te İstanbul’a hareket ve 11:55’te Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

OTELLER

Bangkok : 4* Century Park Hotel– vb. Standart Oda
http://www.centuryparkhotel.com/

Bali : 5* Ayodya Resort  vb. Standart Oda

http://www.ayodyaresortbali.com/

Qatar  Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul Saw – Doha –Bangkok / Denpesar – Doha  – İstanbul Saw dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler

•             Bangkok – Denpesar arası iç hat uçak bileti ve bu bilete ait vergiler

•             Bangkok’ta 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama

•             Bali’de 5* otelde 5 gece oda kahvaltı konaklama

•             Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

•             Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

•             Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Bangkok(3), Bali (5)
Tur Başlangıç Tarihi: 02/Kasım/2017
Tur Bitiş Tarihi: 11/Kasım/2017
Otel: 4*-5* Oteller
Ulaşım: QATAR Havayolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: