Vietnam&Kamboçya-5
Kesin Kalkışlı
Kontenjan: 18
$2.390
'dan başlayan
    

Vietnam&Kamboçya-5

1. Gün:  İSTANBUL – DOHA // 09 KASIM 2017  PERŞEMBE   

Turumuz Saat 16:45’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 19.45’te  Qatar Havayolları QR-246 sefer sayılı uçuşla Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.50’de varış.
 

2. Gün:  DOHA - SAIGON (HO CHİ MINH) // 10 KASIM 2017 CUMA

Uçak değiştirerek QR-970 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.20 ’de Ho Chi Minh’e (Saıgon) hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 13.25’te. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını  ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Saigon otelimizde.

3. Gün: SAIGON (HO CHİ MINH)  -  MEKONG DELTASI – SAIGON // 11 KASIM 2017 CUMARTESİ

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Ho Chi Ming ( Saigon ) otelimizde.

4. Gün: SAIGON (HO CHİ MINH) - CU CHI TÜNELLERİ HANOI // 12 KASIM 2017 PAZAR

Kahvaltının ardından ilkönce Yeniden Birleşme Sarayı ve Savaş Müzesi’ni gezeceğiz. Hemen ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızım ardından otelimize hareket edeceğiiz. Akşam yemeği ve  konaklama Hanoi otelimizde.

05. Gün: HANOI /// 13 KASIM 2017 PAZARTESİ

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi,Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

06. Gün: HANOI – HALONG BAY  /// 14 KASIM 2017 SALI

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta

keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

07. Gün: HALONG BAY  -  SIEM REAP /// 15 KASIM 2017 ÇARŞAMBA 

Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hanoi havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

08. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT /// 16 KASIM 2017 PERŞEMBE

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon , Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi  tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

09. Gün: SIEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - PHNOM PENH /// 17 KASIM 2017 CUMA

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Phnom Penh otelimizde.

10. Gün PHNOM PENH - DOHA // 18 KASIM 2017 CUMARTESİ

Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Ayrıca Katliam Müzesi’nde ziyaret edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz. Qatar Havayollarının QR-971 sefer sayılı uçuşu ile 16:55’de  Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 23.50’te Doha’ya varış.

11.Gün DOHA  – İSTANBUL // 19 KASIM 2017 PAZAR

Ardından saat 01.00’te Qatar Havayolları’nın QR-235 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımız yerel saat ile 05.45’te

OTELLER

Saigon  - Bay Hotel - 4* vb.

www.bayhotelhcm.com

Hanoi: Silk Path Hotel 4* vb.
http://hangbong.silkpathhotel.com

 

Halong City – Halong Plaza 4* vb.

http://www.halongplaza.com

Siem Reap -  Empress Angkor Hotel 4*  vb.
www.empressangkor.com
 

Phonem Penh - Frangipani Royal Palace 4* vb.

www.frangipanipalacehotel.com

Binrota Turizm - Kamboçya'da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Kamboçya'da görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor. ·         Qatar  Havayolları ile İstanbul – Doha – Ho Chi Mınh (Saigon) / Phnom Penh - Doha -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

·         Saigon  - Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Hanoi - Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Siem Reap - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,

·         Tüm  öğle ve akşam yemekleri  ( 7.gün öğle yemeği hariç )

·         Programda belirtilen tüm geziler

·         Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu

·         Su Kuklası Tiyatrosu

·         Tonle Sap Gölü tekne turuna

·         Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Saıgon(2), Hanoi(2), Halong Bay(1), Seam Reap(2), Phnom Penh(1)
Tur Başlangıç Tarihi: 09/Kasım/2017
Tur Bitiş Tarihi: 19/Kasım/2017
Otel: 4*
Ulaşım: QATAR Havayolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Sabah kahvaltıları ile tüm öğle (7.gün hariç ) ve akşam yemekleri dahil

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: