Vietnam&Kamboçya-6
Kontenjan: 28
$2.490
'dan başlayan
    
Bu turu satın almak için asgari miktar: 27

Vietnam&Kamboçya-6

1. Gün:  ISTANBUL - SAIGON (HO CHİ MINH) // 07 ARALIK 2017 PERŞEMBE

Turumuz 06 Aralık  Saat 23:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.

07 Aralık Saat  02.35’de  Türk Havayolları TK-168 sefer sayılı uçuşla Saigon ’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16.35’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Saigon otelimizde.

 

2. Gün:  SAIGON (HO CHİ MINH) // 08 ARALIK 2017 CUMA

Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Opera Binası, Başkanlık Sarayı, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını  ziyaret edeceğiz. Ayrıca Savaş Müzesi ve ChoLon pazarını gezeceğiz. Akşam yemeği .Konaklama Saigon otelimizde.

 

3. Gün: SAIGON (HO CHİ MINH)  -  MEKONG DELTASI – SAIGON // 09 ARALIK 2017 CUMARTESİ

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Ho Chi Minh ( Saigon ) otelimizde.

 

4. Gün: SAIGON (HO CHİ MINH) - CU CHI TÜNELLERİ PHNOM PENH // 10 ARALIK 2017 PAZAR

Kahvaltının ardından ilkönce Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışımızım ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde.

 

 

5. Gün PHNOM PENH – SIEM REAP // 11 ARALIK 2017 PAZARTESİ

Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz.  Yerel Havayolları Siem Reap’e uçuyoruz. Otelimize transfer olacağız.

 

 

06. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 12 ARALIK 2017 SALI

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon , Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi  tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

 

 

07. Gün: SIEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - HANOI // 13 ARALIK 2017 ÇARŞAMBA

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini otelde  alıyoruz. Konaklama Hanoi otelimizde.

 

08. Gün: HANOI // 14 ARALIK 2017 PERŞEMBE

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi,Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

 

 

09. Gün: HANOI – HALONG BAY  // 15 ARALIK 2017 CUMA

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta

keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi Halong Bay’de alacağız. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

 

10. Gün: HALONG BAY  -  HANOI- ISTANBUL // 16 ARALIK 2017 CUMARTESI
Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hanoi havaalanına transfer ve Hanoi’de serbest zaman. Ardından havaalanına transfer ve Saat  21.55’de  Türk Havayolları TK-168 sefer sayılı uçuşla İstanbul ’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17 Aralık saat 05.50’de varış.

 

OTELLER

Saigon  - Bay Hotel - 4* vb.

www.bayhotelhcm.com

Hanoi: Silk Path Hotel 4* vb.
http://hangbong.silkpathhotel.com

Halong City – Halong Plaza 4* vb.

http://www.halongplaza.com

Siem Reap -  Empress Angkor Hotel 4*  vb.
www.empressangkor.com
 

Phonem Penh - Frangipani Royal Palace 4* vb.

www.frangipanipalacehotel.com

Binrota Turizm - Kamboçya'da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Kamboçya'da görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor.·         Qatar  Havayolları ile İstanbul – Doha – Ho Chi Mınh (Saigon) / Phnom Penh - Doha -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

·         Saigon  - Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Hanoi - Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Siem Reap - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

·         Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,

·         Tüm  öğle ve akşam yemekleri  ( 7.gün öğle yemeği hariç )

·         Programda belirtilen tüm geziler

·         Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu

·         Su Kuklası Tiyatrosu

·         Tonle Sap Gölü tekne turuna

·         Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Saıgon(2), Hanoi(2), Halong Bay(1), Seam Reap(2), Phnom Penh(1)
Tur Başlangıç Tarihi: 07/Aralık/2017
Tur Bitiş Tarihi: 17/Aralık/2017
Otel: 4*
Ulaşım: TÜRK HAVAYOLLARI İLE
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Sabah kahvaltıları ile tüm öğle (7.gün hariç) tüm akşam yemekleri dahil

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: