Büyük Güney Amerika
Kontenjan: 19
$3.990
'dan başlayan
    

Büyük Güney Amerika

1.GÜN: İSTANBUL – PARİS – LİMA // 12 Kasım 2017 Pazar

Turumuz saat 04:00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 07:05’te Air France’a ait AF1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğun ardından yerel saat ile 08:45’te Paris’e varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 10:30’da AF480 sefer sayılı uçak ile Lima’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 16:55’te varış. Pasaport işlemlerinin ardından alanda bekleyen aracımız ile otele transfer oluyoruz. Tüm gün dinleniyoruz. Geceleme Lima’da otelimizde.

2. GÜN: LİMA – CUZCO // 13 Kasım 2017 Pazartesi

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağı, İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı, İnka askeri kale olan Puca Pucara, içerisinde su kanalları bulunan ve İnka’ların banyosu olarak da bilinen Tambomachay ve Cuzco’yu düşmanlardan korumak için inşa edilen Sacsayhuaman hisarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

3. GÜN: CUZCO – MACHU PİCCHU - CUZCO // 14 Kasım 2017 Salı

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

4. GÜN: CUZCO – LİMA // 15 Kasım 2017 Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz ve yerel havayolları ile Lima’ya uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Lima’ya varıyoruz. Varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Lima Tarihî Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Başkanlık binası ve Belediye binası da bölgede göreceklerimizden bazıları. Daha sonra özel aracımız ile Pre-Hispanik döneme ait 45.000’den fazla eserin sergilendiği ve hatta İnka Öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera Müzesi’ne hareket ediyoruz. İnka-öncesi döneme ait binlerce altın eserin, mücevherin, seramiklerin, mumyaların ve tekstil ürünlerinin sergilendiği Altın Müzesi ve aynı müzede yer alan “Dünyanın Silahları” sergisi, turumuzun öğleden sonraki kısmında geziliyor. Konaklama Lima’da otelimizde.

5. GÜN: LİMA - BUENOS AIRES // 16 Kasım 2017 Perşembe

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Buenos Aires’e uçuyoruz. Varışın ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te görülecek yerler arasında; 9 Temmuz Bulvarı, Casa Rosada, 25 Mayıs Meydanı, Puerta Madera, Katedral ve Colon Tiyatrosu bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olanakşam yemekli Tango Gecesine katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

6. GÜN: BUENOS AIRES // 17 Kasım 2017 Cuma

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan San İsidro ve Tigre turuna katılabilirler. Otelimizden özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

7. GÜN: BUENOS AIRES // 18 Kasım 2017 Cumartesi

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Uruguay turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile feribot limanına transfer oluyoruz. Daha sonra keyifli bir deniz yolculuğu sonrası Uruguay’ın Colonia del Sacramento şehrine varıyoruz. Colonia del Sacramento , tarihi merkezin, XVII. Yüzyıldan itibaren Plâka Nehri Porsuğu'nda Portekiz sömürgeleştirmesinin son izi olduğu güzel bir kasabadır. Colonia, çok iyi korunmuş mimari zenginliklerinden dolayı UNESCO tarafından Dünya kültür mirası listesine dahil edilmiştir. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

8. GÜN: BUENOS AIRES – İGUAZU // 19 Kasım 2017 Pazar

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile İguazu’ya uçuyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Macaco safarisine katılabilirler. Macaco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu’da otelimizde

9. GÜN: İGUAZU  // 20 Kasım 2017 Pazartesi

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla bölgede düzenlenecek olan Kuş Parkı turu yapılacaktır.  160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü  Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkanı yakalayabilirsiniz. Tur sonrası otele transfer oluyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  akşam yemekli Rafa Inn Show’a katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği bu show’da yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz.  Konaklama Iguazu’da otelimizde.

10. GÜN: İGUAZU – RIO DE JANEIRO // 21 Kasım 2017 Salı

Kahvaltının ardından öğleye kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  Paraguay turuna katılabilirler. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan ancak gümrüksüz alış veriş cenneti Del Este şehri ile tanınan Paraguay’da alış verişin keyfini çıkarabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Rio de Janeiro’ya uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından varıyoruz. Karşılamanın ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Rio de Janeiro’da otelimizde.

11.GÜN: RİO DE JANEİRO  // 22 Kasım 2017 Salı

Sabah kahvaltısının ardından özel aracımız ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali ve Sambodromo’yu göreceğiz. Daha sonra dünyanın en büyük stadyumu olan ve 1950 dünya kupası finaline ev sahipli yapan ünlü Maracana stadını dışardan göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimizle bölgede düzenlenecek olan akşam yemekli Samba Show turu yapılacaktır. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izlenecektir. Konaklama Rio de Janeiro’da otelimizde.

12. GÜN: RIO DE JANEIRO // 23 Kasım 2017 Çarşamba

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Tur sonrası otele transfer. Konaklama Rio de Janeiro’da otelimizde.

13.GÜN: RIO DE JANEIRO - PARİS // 24 Kasım 2017 Cuma

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Air France’a  ait AF443 sefer sayılı uçak ile saat 17:35’te Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

14. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 25 Kasım 2017 Cumartesi

Yerel saat ile 07:40’ta Paris’e varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 12:30’da AF1890 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 18:00’de olacak. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 

OTELLER

Rio De Janeiro : 4*  Mirador Hotel vb.  Standart oda

www.hotelmirador.com.br

Iguazu:  4* Hotel Continental Inn vb. Standart oda

www.continentalinn.com.br

Buenos Aires : 4* Kenton Palace  Hotel vb.  Standart oda

www.kentonpalace.com.ar/buenos-aires

Lima : 4*  La Hacienda Hotel & Casino vb.  Standart oda

www.hoteleslahacienda.com

Cuzco : 4*  Sonesta Hotel vb. Standart oda

http://www.sonestacusco.com/

 

Binrota Turizm - İguazu Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi İguazu'da görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor.Binrota Turizm - Buenosaires Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Buenosaires'de görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor·         Air France  Havayolları  ile İstanbul – Paris – Rio de Janeiro gidiş // Lima –Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.

·         Rio de Janeiro – İguazu – Buenos Aires – Lima – Cuzco - Lima ara bağlantı ekonomi sınıfı uçak biletleri

·         Rio de Janeiro’da 2 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Iguazu’da 2 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Buenos Aires’te 4 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Lima’da 1 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Cuzco’da 2 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Rio de Janeiro, İguazu, Buenos Aires, Lima, Cuzco panoramik şehir turları

·         Macchu Pichu turu

·         Programda belirtilen tüm transferler

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

Şehirler: Rio de Janerio(3), Iguazu(2), Buenos Aires(4), Lima (1), Cuzco(2)
Tur Başlangıç Tarihi: 12/Kasım/2017
Tur Bitiş Tarihi: 25/Kasım/2017
Otel: 4*
Ulaşım: Air France ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: