Yılbaşı Hindistan Altın Üçgen
Kesin Kalkışlı
Kontenjan: 20
$1.399
'dan başlayan
    

Yılbaşı Hindistan Altın Üçgen

1.Gün: İstanbul – Delhi  // 29 ARALIK 2017 CUMA
Saat 18.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 20.50’de Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2.Gün: Delhi-Jaipur   // 30 ARALIK 2017 CUMARTESİ
Yerel saat 05.15’te Delhi’ye varıyoruz. Havaalanında karşılamanın ardından  Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz (yaklaşık 5,5 saat = 280 km). Yol üzerinde durup kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltının ardından yola devam edeceğiz. Öğleden sonra Jaipur’a varacağız. Akşam yemeğimiz otelde. 

3.Gün : Jaipur  //  31 ARALIK  2017 PAZAR

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz.  Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Otele transfer.  Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Fil Safarisi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Jaipur’un yaklaşık yarım saat dışında bulunan Fil kampına gidip Filler ile orman içerisinde safari turu yapıyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.Gün :Jaipur  - Fatehpur Sikri - Agra   // 01 OCAK  2018 PAZARTESİ

Sabah kahvaltısının ardından Agra’ya doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sikri mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Agra’ya doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Varışımızın ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz sonrasında otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Agra’daki otelimizde.Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan  Mohabbat Taj Show’na katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın,  eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz.

5.Gün: Agra- Delhi // 02 OCAK  2018 SALI

Kahvaltının ardından Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra özel transfer aracımız ile Delhi’ye doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Delhi’ye varıyoruz Otele transfer . Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve coşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.


6.Gün: Delhi // 03 OCAK 2018 ÇARŞAMBA

Kahvaltının ardından  otelden hareket edeceğiz ve tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çek çekler ile kısa bir tur yapıyoruz.  Tur sonrası öğle yemeği. Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayun Türbesi , Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binalarını ve Sikh Tapınağını görüp otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz otelde. 

7.Gün Delhi – İstanbul // 04 OCAK 2018 PERŞEMBE

Gece yarısından sonra 30 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından saat  06.55’ te Türk Havayollarının TK 717 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 11.25’de Atatürk Havalimanına varıyoruz. Varışımızda turumuz son buluyor.

OTELLER

 

Delhi – 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.

http://www.vivantabytaj.com/dwarka-new-delhi/photo-gallery.html

Agra - 5* Ramada Plaza  vb.

http://ramadaplazaagra.com/
 

Jaipur – 5* Holiday Inn City Centre vb.

https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/jaipur/jaicc/hoteldetail 

Binrota Turizm - Hindistan'da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Hindistan 'da görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor • Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul, Delhi  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 5* Otellerde 5 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Tac Mahal gezisi giriş ücreti
 • Amber Kalesi’ne giriş ücretleri
 • Agra Kalesi giriş ücretleri
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti 
Şehirler: Jaipur ( 2 ), Agra ( 1 ), Fatehpur Sikri , Delhi(2)
Tur Başlangıç Tarihi: 29/Aralık/2017
Tur Bitiş Tarihi: 04/Ocak/2018
Otel: 5*
Ulaşım: THY ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Sabah kahvaltıları ile tüm öğle ve akşam yemekleri dahil

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: