Yılbaşı Saraybosna Turu
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
349€
'dan başlayan

Yılbaşı Saraybosna Turu

1.Gün İstanbul – Saraybosna // 30 Aralık 2017 Cumartesi

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali THY  kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 08:00'de  buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1021 sefer sayılı uçuşu ile 11:00’de Saraybosna’ya hareket. Yerel saat ile 11:00’de varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüzle şehir turu için hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü merkezi Baş çarşı ve turumuza sembol olan Sebil ile başlıyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Boşnak gecesi 'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gün  Saraybosna // 31 Aralık 2017 Pazar         

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler bölgede düzenlenecek olan Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu'na katılabilirler. Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, Tabaşica Camii, Eğri Köprü ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor. Avrupa’nın en güçlü su kaynağının bulunduğu yerde olan Blagaj Tekkesi’ni gördükten sonra bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel gezilecek. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar üzerinden otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün  Saraybosna  // 1 Ocak 2018 Pazartesi

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Travnik ve Savaş Tüneli 'ne katılabilirler. İlk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Savaş Tüneli. Savaş Tünelinin ardından Travnik'e hareket ediyoruz, yol üzerinde Bosna savaşının unutulmayan katliamlarından biri olan Ahmici Köyünde ki Anı Evini ziyaret ediyoruz. Ardından Nobel Ödüllü yazar Ivo Andriç'in doğduğu şehir olan Travnik'te Osmanlı Kalesinden şehir manzarası ve devamında 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği Göksu (Plava Voda) ve tarihi dokusu bozulmamış yapılarını görüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün Saraybosna – İstanbul // 2 Ocak 2018 Salı

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, uçak saatine bağlı olarak alışveriş ve gezme imkânı. Rehberlerimizin belirlediği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK 1026 sefer sayılı uçuşu ile 20:25’te İstanbul'a uçuş.

5.Gün  İstanbul // 3 Ocak 2018 Çarşamba

00:30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Başka bir turumuzda buluşmak dileğiyle…

 

4* Holiday Hotel Saraybosna vb. Standart oda, oda kahvaltı konaklamalar

http://www.hotelholiday.ba/en/

  • Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı  Istanbul  - Saraybosna gidiş ve dönüş uçak bileti,
  • Alan vergileri,
  • Saraybosna’da 4* otelde 3 gece konaklamalar,
  • Sabah kahvaltıları,
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler,
  • Panoramik Saraybosna şehir turu
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti, 
Şehirler: Saraybosna (3)
Tur Başlangıç Tarihi: 30/Aralık/2017
Tur Bitiş Tarihi: 02/Ocak/2018
Otel: 4*
Ulaşım: Türk Hava Yolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: