Sömestre Büyük Güney Amerika Turu
Kesin Kalkışlı
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
$3.890
'dan başlayan

Sömestre Büyük Güney Amerika Turu

 

1.GÜN: İSTANBUL – PARİS // 18 Ocak 2018 Perşembe

Turumuz saat 16:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 19:35’te Air France’a ait AF1891 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğun ardından yerel saat ile 21:15’te Paris’e varıyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme Paris’te otelimizde.

 

2.GÜN PARİS – LİMA // 19 Ocak 2018 Cuma

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Saat  10:30’da AF480 sefer sayılı uçak ile Lima’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 16:55’te varış. Pasaport işlemlerinin ardından alanda bekleyen aracımız ile otele transfer oluyoruz. Otelimizde dinleniyoruz. Geceleme Lima’da otelimizde.

 

3. GÜN: LİMA – CUZCO // 20 Ocak 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağı, İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı, İnka askeri kale olan Puca Pucara, içerisinde su kanalları bulunan ve İnka’ların banyosu olarak da bilinen Tambomachay ve Cuzco’yu düşmanlardan korumak için inşa edilen Sacsayhuaman hisarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

 

4. GÜN: CUZCO – MACHU PİCCHU - CUZCO // 21 Ocak 2018 Pazar

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

 

5. GÜN: CUZCO – LİMA // 22 Ocak 2018 Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz ve yerel havayolları ile Lima’ya uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Lima’ya varıyoruz. Varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Lima Tarihî Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Başkanlık binası ve Belediye binası da bölgede göreceklerimizden bazıları. Daha sonra özel aracımız ile Pre-Hispanik döneme ait 45.000’den fazla eserin sergilendiği ve hatta İnka Öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera Müzesi’ne hareket ediyoruz. İnka-öncesi döneme ait binlerce altın eserin, mücevherin, seramiklerin, mumyaların ve tekstil ürünlerinin sergilendiği Altın Müzesi ve aynı müzede yer alan “Dünyanın Silahları” sergisi, turumuzun öğleden sonraki kısmında geziliyor. Konaklama Lima’da otelimizde.

 

6. GÜN: LİMA - BUENOS AIRES // 23 Ocak 2018 Salı

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Buenos Aires’e uçuyoruz. Varışın ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te görülecek yerler arasında; 9 Temmuz Bulvarı, Casa Rosada, 25 Mayıs Meydanı, Puerta Madera, Katedral ve Colon Tiyatrosu bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz bölgede  düzenlenecek olan akşam yemekli Tango Gecesine katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

7. GÜN: BUENOS AIRES // 24 Ocak 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede  düzenlenecek olan  San İsidro ve Tigre turuna katılabilirler. Otelimizden özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

 

8. GÜN: BUENOS AIRES // 25 Ocak 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede  düzenlenecek olan Uruguay turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile feribot limanına transfer oluyoruz. Daha sonra keyifli bir deniz yolculuğu sonrası Uruguay’ın Colonia del Sacramento şehrine varıyoruz. Colonia del Sacramento , tarihi merkezin, XVII. Yüzyıldan itibaren Plâka Nehri Porsuğu'nda Portekiz sömürgeleştirmesinin son izi olduğu güzel bir kasabadır. Colonia, çok iyi korunmuş mimari zenginliklerinden dolayı UNESCO tarafından Dünya kültür mirası listesine dahil edilmiştir. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

 

9. GÜN: BUENOS AIRES // 26 Ocak 2018 Cuma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Gaucho turuna katılabilirler. Güney Amerika kovboyları “gaucho”ların günlük hayatlarını yakından görebileceğiniz bir Estancia’ya gidiyoruz. Daha sonra gaucholar size bir folklor gösterisi sunacaklar. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Ardından akşam yemekli tango gecesine katılıyoruz. Bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekanlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekanda alıyoruz.  Konaklama otelimizde.

 

10. GÜN: BUENOS AIRES – İGUAZU // 27 Ocak 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile İguazu’ya uçuyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede  düzenlenecek olan düzenleyeceği Macaco safarisine katılabilirler. Macaco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu’da otelimizde

 

 

11. GÜN: İGUAZU  // 28 Ocak 2018 Pazar

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla  bölgede  düzenlenecek olan Kuş Parkı turu yapılacaktır.  160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü  Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkanı yakalayabilirsiniz. Tur sonrası otele transfer oluyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz  bölgede  düzenlenecek olan olarak düzenlenecek akşam yemekli Rafa Inn Show’a katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği bu show’da yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz.  Konaklama Iguazu’da otelimizde.

 

12. GÜN: İGUAZU – RIO DE JANEIRO // 29 Ocak 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından öğleye kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede  düzenlenecek olan Paraguay turuna katılabilirler. Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan ancak gümrüksüz alış veriş cenneti Del Este şehri ile tanınan Paraguay’da alış verişin keyfini çıkarabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Rio de Janeiro’ya uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından varıyoruz. Karşılamanın ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Rio de Janeiro’da otelimizde.

 

13.GÜN: RİO DE JANEİRO  // 30 Ocak 2018 Salı

Sabah kahvaltısının ardından özel aracımız ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali ve Sambodromo’yu göreceğiz. Daha sonra dünyanın en büyük stadyumu olan ve 1950 dünya kupası finaline ev sahipli yapan ünlü Maracana stadını dışardan göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimizle  bölgede  düzenlenecek olan  Samba Show turu yapılacaktır. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izlenecektir. Konaklama Rio de Janeiro’da otelimizde.

 

14. GÜN: RIO DE JANEIRO // 31 Ocak 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz  bölgede  düzenlenecek olan yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz  bölgede  düzenlenecek olan Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Tur sonrası otele transfer. Konaklama Rio de Janeiro’da otelimizde

 

15.GÜN: RIO DE JANEIRO - PARİS // 1 Şubat 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Air France’a  ait AF443 sefer sayılı uçak ile saat 17:35’te Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

 

16. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 2 Şubat 2018 Cuma

Yerel saat ile 07:40’ta Paris’e varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 12:30’da AF1890 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 18:00’de olacak. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 

 

Paris : 4* Millennium Hotel Paris Charles De Gaulle vb.  Standart oda

https://www.millenniumhotels.com/en/paris/millennium-hotel-paris-charles-de-gaulle/

 

Lima : 4*  La Hacienda Hotel & Casino vb.  Standart oda

www.hoteleslahacienda.com

 

Cuzco : 4*  Sonesta Hotel vb. Standart oda

http://www.sonestacusco.com/

 

Buenos Aires : 4* Kenton Palace  Hotel vb.  Standart oda

www.kentonpalace.com.ar/buenos-aires

 

Iguazu:  4* Hotel Continental Inn vb. Standart oda

www.continentalinn.com.br

 

Rio De Janeiro : 4*  Mirador Hotel vb.  Standart oda

 

www.hotelmirador.com.br

 
 

 

 

 

 

Binrota Turizm - Rio'da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Binrota Turizm profesyonel tur rehberi Levent Öcalan Rio'da görülmesi gereken yerleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor. Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

 

·         Air France  Havayolları  ile İstanbul – Paris – Lima –gidiş // Rio de Janeiro –Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.

·         Lima – Cuzco – Lima – Buenos Aires – İguazu – Rio de Janeiro ara bağlantı ekonomi sınıfı uçak biletleri

·         Paris’te 1 gece oda kahvaltı konaklama

·         Rio de Janeiro’da 3 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Iguazu’da 2 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Buenos Aires’te 4 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Lima’da 2 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Cuzco’da 2 gece oda + kahvaltı konaklama

·         Rio de Janeiro, İguazu, Buenos Aires, Lima, Cuzco panoramik şehir turları

·         Macchu Pichu turu

·         Programda belirtilen tüm transferler

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Schengen vize ücreti

 

Şehirler: Rio de Janeiro(2), İguazu(2), Buenos Aires(3), Lima(1), Cusco(2)
Tur Başlangıç Tarihi: 18/Ocak/2018
Tur Bitiş Tarihi: 02/Şubat/2018
Otel: 4* Oteller
Ulaşım: Air France Havayolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: