Yılbaşı Malta Turu
Kontenjan: Turumuz Dolmuştur
469€
'dan başlayan

Yılbaşı Malta Turu

Gün 1 : İstanbul  – Malta // 29 Aralık 2017 Cuma

Turumuz saat 06:45’ de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 09:45’de Türk Havayolları’na ait TK 1369 sefer sayılı uçak ile Malta’ya hareket ediyoruz. Malta’ya varışımız yerel saat ile 10:25’de. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile Malta’nın başkenti, 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiş Valetta şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Valetta’nın sokaklarını keşfedip, barok tarzında yapılan ve ünlü ressam Caravaggio’nun resimlerine ev sahipliği yapan St.john katedralini ve St. John şövalyeleri tarafından yapılan, büyük Liman ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin manzarasına sahip Barracca Bahçelerini göreceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra fotoğraf çekimi ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Gün 2 : Malta // 30 Aralık 2017 Cumartesi

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Malta’nın ikinci büyük adası olan Gozo turuna katılabilirler. Feribot ile adaya varışımıza istinaden tam bir cennet adası olan Gozo’da  ilk durağımız megalitik bir Neolitik tapınak kompleksi olan Ġgantija tapınakları olacak. Bu tapınaklar Malta’nın Megalitik Tapınaklarının ilk yapılanlarıdır. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra, eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde büyük bir Adak kilisesi olarak kullanılan Ta’Pinu kilisesini ziyaret edeceğiz ve ardından bir ayağı denizde bir ayağı karada olan taş bir kemer, Azure Window’u göreceğiz.  Sonrasında feribot ile Malta adasına geri döneceğiz. Otelimize transfer olacağız ve konaklama otelimizde.

Gün 3 : Malta // 31 Aralık  2017 Pazar

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan MDINA & MOSTA & Rabat  turuna katılabilirler. Kültürel ve dini hazineleriyle ziyaretçileri büyüleyen Mdina’nın tarihi 4000 yıl öncesine kadar gider.  Avrupa'nin en güzel antik sur sehri örneklerinden biri olan Mdina Malta adasının en eski yerleşim yeri. St. John Şövalyeleri adaya yerleşinceye kadar başkent olarak kullanılmıştı.  Mosta  turumuz sırasında Roman Domus(Roma Villası) göreceğimiz yerler arasında. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde..

Gün 4 : Malta // 01 Ocak  2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan 3 Şehirler  ve Marsaxlokk balıkçı köyü turumuza katılabilirler. Malta Şövalyeleri tarafından inşaa edilmiş ve desteklenmiş Vittoriosa, Cospicua ve Senglea şehirlerini keşfedeceğiz. Turumuz esnasında tarihi kiliseleri ve sarayları göreceğiz. Ardından  Marsaxlokk turumuzda,  Luzzo isimli Malta’ya özgü dizayna sahip küçük ve şirin balıkçı kayıklarının oluşturduğu manzaraya tanıklık edeceğiz ve açık bir Pazar kurulan bu köyde gezme fırsatı yakalayacağız. Buradaki turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz ve çıkış işlemlerimizin ardından Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerin ardından saat 18.05’de  Türk Hava Yolları’nın TK1372 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 22.30’de olacak. Turumuzun sonu.

OTEL

4* Hotel Be. vb.  – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

http://www.behotelmalta.com/

 

·         THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Malta - İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

·         Havalimanı vergileri

·         Malta’da 4* otelde 3 gece konaklamalar,

·         Sabah Kahvaltıları

·         Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

·         Panoramik Malta şehir turu

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Şehirler: Malta (3)
Tur Başlangıç Tarihi: 29/Aralık/2017
Tur Bitiş Tarihi: 01/Ocak/2018
Otel: 4*
Ulaşım: Türk Hava Yolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Oda Kahvaltı

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: