23 Nisan - Kenya'da Safari Turu - THY ile
Kontenjan: 23
$2.549
'dan başlayan
    

23 Nisan - Kenya'da Safari Turu - THY ile

1. Gün İstanbul – Nairobi  // 23 Nisan  2018 Pazartesi

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat 18:30’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 21.35’te Türk Hava Yolları’na ait TK 607 sefer sayılı uçak ile Nairobi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün Nairobi – Aberdare Milli Parkı  // 24 Nisan 2018 Salı

Yaklaşık 6 saat 35 dakika süren bir yolculuğun ardından Nairobi’ye varışımız yerel saat ile 04:15’te. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve sabah kahvaltısını yerel restoranda alıyoruz ve sonra Aberdare Ulusal parkına hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından öğle yemeğini Aberdares Country Club’ta alıyoruz. Volkanik bir dağ olan Aberdare; gür ormanları, derin dağ geçitleri, şelaleler, açık dereler, alp bitkileri, puslu bataklıklar ve yabani hayatla iç içedir. Akşam The Ark Lodge balkonunda vahşi hayvanları seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge’ta.

3. Gün Aberdare Milli Parkı – Nakuru Gölü – Naivasha Gölü  // 25 Nisan 2018 Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından  Nakuru gölüne hareket ediyoruz. Daha sonra özel araçlarımız ile keyifli bir yolculuk ile özellikle pembe flamingoları ile ünlü Nakuru Gölü’ne varıyoruz. Varışı takiben safariye çıkacağız. Nakuru Gölü içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine özellikle de pembe flamingolara ev sahipliği yapmaktadır. Gergedanlar, filler ve büyük kediler başta olmak üzere bu Ulusal Park’ta da birçok hayvanı gözlemleme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğimizi lodge’ta alıyoruz. Safarinin ardından Naivasha Gölünde bulunan lodge’umuza geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Naivasha gölündeki lodgumuzda.

4. Gün: Naivasha Gölü – Masai Mara  // 26 Nisan  2018 Perşembe

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından lodgumuzdan ayrılıyor ve Masai Mara’ya doğru hareket ediyoruz. Aynı zamanda yolumuzun üzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Varışımızın ardından öğle yemeğimizi lodgumuzda alıyoruz. Öğleden sonra leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

5. Gün: Masai Mara  //  27 Nisan  2018 Cuma

Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde servis edilen kahve/çay ve kek servisinin ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor uz ve serbest zaman. Öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

6. Gün: Masai Mara – Nairobi  // 28 Nisan 2018 Cumartesi

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Nairobi’ye varıyoruz ve Ardından öğle yemeğimizi otelde alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında;  belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi, Nairobi Market, Ulusal müze ve yılan parkı panoramik olarak  görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz ve sonrasında otelimize dönüyoruz.

7. Gün: Nairobi – İstanbul  // 29 Nisan 2018 Pazar

Erken saatte otelden ayrılıp  havalimanına transfer olacağız. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat 05:45’te Türk Havayollarının  TK 608 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 12:35’te. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

***OTELLER***

Royal Orchid Azure Hotel vb.-Nairobi 

http://www.royalorchidhotels.com/hotel-royal-orchid-azure-nairobi/overview.asp

The Ark Lodge vb. - Aberdare 

www.thearkkenya.com

Lake Naivasha Country Clup vb.- Lake Naivasha
 
 
Keeokrok Lodge vb. -Masai Mara
 

·         Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

·         Havalimanı vergileri

·         Aberdare Milli Parkta 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama

·         Naivasha Gölü’nde 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama

·         Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama

·         Nairobi’de 1 gece 5 yıldızlı otelde konaklama

·         İlk gün yerel restoranda sabah kahvaltısı

·         Son gün Nairobi’de yerel restoranda öğle ve akşam yemeği

·         Programda belirtilen tüm öğle yemekleri

·         Programda belirtilen tüm akşam yemekleri

·         Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler

·         Nairobi panoramik şehir turu

·         Ulusal Parklara giriş ücretleri

·         Türkçe rehberlik hizmetleri

Şehirler: Nairobi(1)- Aberdare(1),Lake Nakuru,Lake Naivasha(1)-Masai Mara(2)
Tur Başlangıç Tarihi: 23/Nisan/2018
Tur Bitiş Tarihi: 29/Nisan/2018
Otel: 4* otel ve Lodge konaklama
Ulaşım: Türk Hava Yolları ile
Rehber: TBA
Tur ve Yemek Durumu: Tam Pansiyon

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: