Keşfetmek için Binrota Var!
MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa, Rusya ve Ukrayna
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası ve Sri Lanka
 • Kuzey Afrika ve Ortadoğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sonbahar - Kış 2020
 • Sonbahar - Kış 2021
 • Sömestre 2020
 • İlkbahar 2020
 • Şeker Bayramı 2020
 • Yaz Turları 2020
 • Kurban Bayramı 2020
 • Yılbaşı 2020 - 2021
 • Şeker Bayramı 2021
 • Yaz 2021
 • Kurban Bayramı 2021
 • Yılbaşı 2021 - 2022
 • İlkbahar 2021
 • Sömestre 2021
Kapat

İNGİLTERE & GALLER & İSKOÇYA TURU

İNGİLTERE & GALLER & İSKOÇYA TURU

İNGİLTERE & GALLER & İSKOÇYA TURU

tarih

08 - 15 Mayıs 2021

ülkeler
Birleşik Krallık
ulaşım
Türk Havayolları
ücret
1247€
tek kişilik oda farkı
497€
tur programı hizmetler Notlar

İNGİLTERE & GALLER & İSKOÇYA TURU 08 - 15 MAYIS 2021 (ŞEKER BAYRAMI)

1. Gün: İstanbul – Londra

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde buluşma. Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile Londra’ya hareket. Londra’ya varışımızı takiben Londra panoramik şehir turu yapılacak. Panoramik şehir turumuzda; The Tower, Tower Bridge, Buckingham Palace, Parlemento Meydanı, London Eye ve Trafalgar Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Londra

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından yarım günlük Oxford turu gerçekleştirilecek. Bu turumuzda dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceğiniz Oxford`a gidiyoruz. Harry Porter filmine ilham veren üniversiteler, bahçeler, tarihi eserler, Bodleian Kütüphanesi, Radcliffe Camera, Bridge of Sights, Carfax Tower gezilecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman verilecek ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Londra - Cardiff

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından  Galler’in başkenti Cardiff’e gitmek üzere otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp yola çıkıyoruz. Cardiff’e giderken yol üzerinde öncelikle  nasıl yapıldığı halen tam olarak bilinmeyen ve dünya üzerinde ender olan tarihi eserlerden Stonehenge’i keşfedeceğiz. Ardından dünyanın en iyi korunmuş eserlerinden olan Roma Hamamlarının olduğu Bath şehrinde kısa bir mola verecip bu eseri ziyaret edeceğiz. Ardından Cardiff’e yolculuğumuz devam edecek ve varışta şehir turunu gerçekleştireceğiz. Cardiff Kalesi, Cardiff Bay ve Wales Millenium Centre görüecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize geçeceğiz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Cardiff – Liverpool – Manchester

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yapıp Manchester’e varmak üzere hareket edeceğiz. Yol üzerinde Beatles’ın doğduğu şehir olan Liverpool gezimiz olacak. Royal Albert Dock, Cavern Club ve Quarter ile Liverpool Katedrali görülecek yerler arasındadır. Liverpool gezimiz sonrasında yolumuza devam ediyoruz ve Manchester’a varıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Machester Cathedral, Old Trafford ve Northern Quarter gezilecek yerler arasıdandır. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.


5. Gün: Manchester – York

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından York’a varmak üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından York kentine varıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. York Minster, Ünlü Shambles Caddesi ve York gezilecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman verilecek ve sonrasında  otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.


6. Gün: York – Glasgow

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Glasgow’a gitmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip yola çıkıyoruz. Yol üzerinde İskoçya’nın İngiltere’ye en yakın köyü olan Gretna Green’de kısa bir mola veriyoruz. Glasgow’a varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda Glasgow Cathedral, People Palace, George Square ve Buchanan Galleries görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  

7. Gün: Glasgow – Edinburgh

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a varmak üzere otelden hareket edeceğiz. Varışımıza istinaden Edinburgh panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi'nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlamento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoramik ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  

8. Gün: Edinburgh – İstanbul

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçacağız. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere…  


****** Triple oda satışlarında müsatlik alınması ricadır*****

325 Euro Değerindeki Tüm Ekstra Turlar Dahil

Paket Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı  İstanbul –Londra gidiş / Edinburg – İstanbul dönüş uçak bileti,
 • Alan vergileri,
 • Belirtilen otellerde Londra’da 2 gece, Cardiff’de 1 gece, Manchester’da 1 gece, York’da 1 gece, Glasgow’da 1 gece ve Edinburgh’da 1 gece olmak üzere toplamda 7 gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler,
 • Londra, Cardiff, Liverpool, Machester, Glassgow ve Edinburg panoramik şehir turları
 • Oxford, Roma Hamamları, Stonehenge gezileri.
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • ***** 325 Euro Değerindeki Tüm Ekstra Turlar Dahil

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu (50 TL )
 • Vize ücreti
 • Program dışı turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Seyahat Sigortası ,
 • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ NOTLAR:

*BinRota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.

* Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Yırtılmış, yıpranmış, veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.

*Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin size ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. BinRota bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

*Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.

*Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan BinRota sorumlu tutulamaz.

*Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını BinRota/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

*Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soyisim, doğum tarihi, TC kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin BinRotanın hatalı bildirilmesi durumunda BinRotanın bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

*Uçak biletlerini kendileri alarak tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.

*BinRota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. BinRota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

*Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir

*Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından BinRota sorumlu tutulamaz.

*3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

*Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.

* Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.

* Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

*Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

*Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.

***Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir.

***Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir.

***Vize başvurularının tur hareket tarihinden en az 3 ay öncesinde yapılması tavsiye edilir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvurunuzu tur kalkış tarihinden en az 3 ay öncesinde tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

***Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. BinRotanın doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

***18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Londra: 4* Holiday Inn London West vb.
Cardiff: 4* Clayton Hotel Cardiff vb.
Manchester: 4* AC Hotel Manchester Salford Quays vb.
York: 4* Mercure York Fairfield Manor Hotel vb.
Glasgow: 4* Courtyard by Marriott Glasgow Airport vb.
Edinburgh: 4* Holiday Inn Edinburgh vb.
İNGİLTERE & GALLER & İSKOÇYA TURU Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
İNGİLTERE & GALLER & İSKOÇYA TURU Turu Alternatif Tur Tarihleri