Keşfetmek için Binrota Var!
MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa, Rusya ve Ukrayna
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası ve Sri Lanka
 • Kuzey Afrika ve Ortadoğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre 2020
 • İlkbahar 2020
 • Şeker Bayramı 2020
 • Yaz Turları 2020
 • Kurban Bayramı 2020
 • Sonbahar - Kış 2020
 • Yılbaşı 2020 - 2021
 • Şeker Bayramı 2021
 • Yaz 2021
 • Sömestre 2021
 • Sonbahar-Kış 2021
 • İlkbahar 2021
Kapat

MEKSİKA - GUATEMALA - HONDURAS - BELIZE

MEKSİKA - GUATEMALA - HONDURAS - BELIZE

MEKSİKA - GUATEMALA - HONDURAS - BELIZE

tarih

12 - 23 Mayıs 2021

ülkeler
Belize, Guatemala, Honduras, Meksika
ulaşım
Air France Havayolları
ücret
2749$
tek kişilik oda farkı
599$
tur programı hizmetler Notlar

MEKSIKA & GUATEMALA & HONDURAS & BELIZE TURU AIR FRANCE HAVAYOLLARI 12 - 23 MAYIS 2021 (ŞEKER BAYRAMI)

1.Gün: İSTANBUL – PARIS – MEXICO CITY  // 12 Mayıs 2021 Çarşamba

12 Mayıs çarşamba günü saat 00:30’da İstanbul İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Air France Havayolları’na ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile saat 04:15’de Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 06:55’de Paris’e varıyoruz. Ardından AF 178 sefer sayılı uçak ile saat 11:55’de Mexico City’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 11 saatlik uçak yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16:55’de Mexico City Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama Mexico City’deki otelimizde.


2. Gün: MEXICO CITY  // 13 Mayıs 2021 Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ Zocalo ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer. Konaklama otelimizde.3. Gün: MEXICO CITY  // 14 Mayıs 2021 Cuma

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turu ile öğle yemekli Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz.  Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

Teotihuacan Tapınaklar & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turuna Turu

 

4. Gün: MEXICO CITY – GUATEMALA  CITY- ANTIGUA // 15 Mayıs 2021 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel Havayolları ile Guatemala’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile Guatemala City’i keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Anayasa Meydanı, Eski Başkanlık Sarayı, Catedral Primada ve Metropolitana de Santiago katedralerini görükten sonra Antigua’ya doğru devam ediyoruz. Antiguya varışımızın ardından şehri keşfe başlıyoruz. Orta Amerika’nın en renkli ve güzel şehirlerinden biri olan Antigua’yı gezdikten sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Öğle yemeğimizi turlar esnasında yerel restoranda alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün: ANTIGUA  - COPAN // 16 Mayıs 2021 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Guatemala üzerinden Copan’a doğru hareket ediyoruz. Uzun bir yolculuğun ardından Honduras’ın başkenti Copan’a varıyor ve kısa bir şehir turunun ardından Copan Milli Parkı’nı geziyoruz. Maya uygarlığının en önemli başkentlerinden biri olan Copan, Maya astronominin doruğa ulaştığı merkezdi aynı zamanda. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında alacağız. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

  

6. Gün: COPAN – IZABEL GÖLÜ – RIO DULCE – LIVINGSTON // 17 Mayıs 2021 Pazartesi

Kahvaltının ardından Izabel Gölü’nü keşfetmek üzere otelimizden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Rio Dulce Nehrinin ağzındaki denizle bağlantısı olan İzabel Gölü, yağmur ormanlarını ve doğal yaşamı görebilmek için en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Gölde tekne turumuzu gerçekleştirip öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi Livingston’da bulunan otelimize geçeceğiz. Akşam yemeğimi ve konaklama otelimizde.

7. Gün: RIO DULCE – TİKAL ULUSAL PARKI – FLORES // 18 Mayıs 2021 Salı

Kahvaltımızı aldıktan sonra Tikal Ulusal Parkı’na ulaşabilmek için yola çıkıyoruz. Guatemala’nın tarihi dokusunu koruyan Milli Park, Maya Uygarlığına ait en iyi korunmuş gösterişli tapınakları ile bugun hala bir çok turistin gözde yerlerinden biridir. Parkı keşfettikten sonra öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp Flores’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Flores’e varışımız ile birlikte dinlenebilmek için otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeğimi ve konaklama otelimizde.

8. Gün: FLORES – BELİZE – CHETUMAL // 19 Mayıs 2021 Çarşamba

Kahvaltının ardından, yeni bir ülke keşfetmek için otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Guatemala’ya sınır komşusu olan Belize’ye varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Eski bir İngiliz toprağı olarak görülen Belize, orta amerika’nın en küçük ülkelerinden biridir. Bu yüzden çevresindeki diğer ülkelerin aksine burada İspanyolca değil İngilizce konuşulmaktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Cheumal’e hareket edeceğiz. Varışımızın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini ve Konaklama otelimizde.

9. Gün: CHETUMAL – CHICHEN ITZA – CANCUN // 20 Mayıs 2021 Perşembe

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Chetumal’i keşfettikten sonra Dünya’nın yeni 7 harikasından biri olan Chichen Itza’yı görmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Chichen Itza’ya varışımızda, Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur bitimi Cenote’de yüzme fırsatımızda olacak. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi Cancun’a hareket edeceğiz. Akşam yemeğini ve Konaklama otelimizde.

10. Gün: CANCUN – PARIS // 21 Mayıs 2021 Cuma

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Air France Havayollarına ait AF 651 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:30’da Paris’e uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

11.Gün: PARIS – İSTANBUL // 22 Mayıs 2021 Cumartesi

Sabah 12:15’de Paris Havalimanına varış. Paris’de uçak değiştirip Air France Havayollarına ait AF 1390 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:55’de Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

12.Gün: İSTANBUL // 23 Mayıs 2021 Pazar

Sabah 03:15’de İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Meksika vizesi için YEŞİL PASAPORT sahibi kişilerin şahsen İstanbul veya Ankara  konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler)

Opsiyonel Turlar

Teotihuacan Tapınaklar & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turuna Turu:  145  $ (Kişi başı)

Paket Fiyata Dahil Hizmetler

 • Air France Havayolları ile İstanbul – Paris – Mexico City // Cancun -  Paris - İstanbul arası gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Mexico City – Guatemala Cİty arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3* ve 4* otelde 9 gece oda kahvaltı konaklama
 • Mexico City, Antigua, Copan ve Belize panoramik şehir turları
 • Copan Milli Parkı,  Tikal Milli Parkı gezileri
 • İzabel Gölünde Tekne Turu
 • Chichen Itza & Cenote gezisi
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti  

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
 • Meksika Vize Ücreti ( 30 USD  - Normal pasaport sahipleri için) –  YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI ŞAHSEN RANDEVU ALIP KONSOLOSLUĞA GİTMEK ZORUNDADIR (GEÇERLİ AMERİKAN VİZESİ YOKSA)
 • Küba Vize Ücreti (55 $)
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Casa Blanca Hotel vb.
https://www.hotel-casablanca.com.mx/

4* Hotel Mesón de María
http://hotelmesondemaria.com/esp/
3* Hotel Plaza Copan
http://www.hotelplazacopan.com/
3* Hotel Villa Caribe
http://villasdeguatemala.com/esp/
3* Hotel Casona de la Isla vb.
http://www.hotelcasonadelaislaflores.com/
4* Hotel Capital Plaza vb.
https://capitalplaza.mx/
4* Aloft Hotel Cancun vb.
https://www.marriott.com/hotels/travel/cunal-aloft-cancun/?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255-54ba596febe2
MEKSİKA - GUATEMALA - HONDURAS - BELIZE Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
MEKSİKA - GUATEMALA - HONDURAS - BELIZE Turu Alternatif Tur Tarihleri