Keşfetmek için Binrota Var!
MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa, Rusya ve Ukrayna
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası ve Sri Lanka
 • Kuzey Afrika ve Ortadoğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre 2020
 • İlkbahar 2020
 • Şeker Bayramı 2020
 • Yaz Turları 2020
 • Kurban Bayramı 2020
 • Sonbahar - Kış 2020
 • Yılbaşı 2020 - 2021
 • Şeker Bayramı 2021
 • Yaz 2021
 • Sömestre 2021
 • Sonbahar-Kış 2021
 • İlkbahar 2021
Kapat

PERU - ARJANTİN - BREZİLYA

PERU - ARJANTİN - BREZİLYA

PERU - ARJANTİN - BREZİLYA

tarih

18 - 30 Ocak 2021

ülkeler
Arjantin, Brezilya, Peru
ulaşım
Air France Havayolları
ücret
3049$
tek kişilik oda farkı
699$
tur programı hizmetler Notlar

PERU & ARJANTİN & BREZİLYA 18 - 30 OCAK 2021 (SÖMESTİR)

1. GÜN: İSTANBUL – PARİS – LIMA // 18 Ocak 2021 Pazartesi

Turumuz 18 Ocak 2021 Cumartesi günü saat 01.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air France Havayollarının AF 1391 sefer sayılı uçuşu ile saat 05.05’da Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 06.50’de Paris’e varışın ardından uçak değiştirip Air France Havayollarının AF 480 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:10’da Lima’ya hareket. Yerel saat 19:40’da Lima’ya vardıktan sonra alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Lima’daki otelimizde.

   

2. GÜN: LİMA – CUSCO  // 19 Ocak 2021 Salı

Kahvaltımızın ardından kısa bir şehir tanıtım turu yapıyor ardından havalimanına transfer oluyoruz. Öğle saatlerinde Cusco’ya uçuyoruz.  Cusco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağını göreceğiz. Ardından rengarenk San Pedro pazarını gezeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Cusco’daki otelimizde.


3. GÜN: CUSCO – MACHU PİCCHU – CUSCO // 20 Ocak 2021 Çarşamba

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. (öğle yemeği dahil değildir). Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.


4. GÜN: CUSCO – LIMA – BUENOS AIRES // 21 Ocak 2021 Perşembe

Kahvaltının Lima uçuşu için havalimanına transfer olacağız. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile önce Lima uçuşumuzu ardından Buenos Aires uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Buenos Aires Havalimanına varışta alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.


 5. GÜN: BUENOS AIRES // 22 Ocak 2021 Cuma

Kahvaltının ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasındadır. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Tango Gecesi'ne katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

Akşam Etkinliği : Yemekli Tango Gecesi

6. GÜN: BUENOS AIRES // 23 Ocak 2021 Cumartesi

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği San Isidro ve Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

San İsidro ve Tigre Turu

7. GÜN: BUENOS AIRES – IGUAZU // 24 Ocak 2021 Pazar

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Macuco Safarisine katılabilirler. Macuco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu otelimizde.

Macuco Safari Turu

8. GÜN: IGUAZU - RIO DE JANEIRO // 25 Ocak 2021 Pazartesi Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla opsiyonel Kuş Parkı turu yapılacaktır.  160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkânı yakalayabilirsiniz. Tur bitimi havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel havayolları ile Iguazu – Rio de Janerio uçuşu. Rio de Janerio’ya varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize geçeceğiz. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.

Kuş Parkı Turu

 

9.GÜN: RIO DE JANEIRO // 26 Ocak 2021 Salı

Kahvaltının yapılacak panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından şehir keşif için serbest zaman. Konaklama Rio De Janeiro otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan yemekli Samba Show’a katılabilirler. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izleyeceğiz. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.

Akşam Etkinliği : Yemekli Samba Show   

10. GÜN: RIO DE JANEIRO // 27 Ocak 2021 Çarşamba

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin osiyonel olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Dönüşte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

  Corcovado Turu

  Sugar Loaf turu

11. GÜN: RIO DE JANEIRO – PARİS // 28 Ocak 2021 Perşembe

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Air France Havayollarına ait AF 467 sefer sayılı uçak ile saat 20:40’da Paris’e hareket edeceğiz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.


12. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 29 Ocak 2021 Cuma

Paris’e varışımız yerel saat ile 11.50’de. yaklaşık 11 saatlik beklemenin ardından Air France Havayollarına ait AF 1390 sefer sayılı uçak ile saat 22:40’da İstanbul’a hareket edeceğiz. 


13. GÜN: İSTANBUL // 30 Ocak 2021 Cumartesi

İstanbul varışımız yerel saat ile 04.10’da. 

X Large Paket (Opsiyonel)

465 $ Yerine 420 $

San İsidro ve Tigre           $       70,00

Macaco Safari    $     120,00

Kuş Parkı              $     75,00

Corcovado Turu               $     100,00

Sugar Loaf Tur   $     100,00Önemli Not: İndirimli ekstra tur paketlerini tur sırasında rehberinizden alabilirsiniz !!!

***** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****


Large Paket (Opsiyonel)

270 $ Yerine 250 $

San İsidro ve Tigre          $     70,00

Sugar Loaf Tur   $     100,00

Corcovado Turu               $     100,00Önemli Not: İndirimli ekstra tur paketlerini tur sırasında rehberinizden alabilirsiniz !!!

***** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****


Akşam Etkinlikleri

Akşam Etkinliği : Yemekli Samba Show   160-USD (Kişi başı)

Akşam Etkinliği : Yemekli Tango Gecesi   110-USD (Kişi başı)

Paket Fiyata Dahil Hizmetler

 • Air France Havayolları  ile İstanbul -  Paris - Lima gidiş /Rio de Janerio – Paris – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
 • Lima – Cusco / Cusco – Lima - Buenos Aires / Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri,
 • Lima’da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,
 • Cusco’da 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,
 • Buenos Aires’te 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,
 • Iguazu’da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,
 • Rio de Janeiro’da 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama,
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Panoramik Lima, Cusco, Buenos Aires ve  Rio De Janeiro şehir turları,
 • Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri,
 • Macchu Pichu
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler  

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Buenos Aires – 4* Kenton Palace vb.
http://www.kentonpalace.com.ar/

Iguazu – 4* Mabu Interludium Iguassu Convention vb.
https://www.hoteismabu.com.br/en/hoteis/hoteis-em-foz-do-iguacu/mabu-interludium-foz-do-iguacu-en/

Rio De Janeiro - 4* Merlin Copacabana Hotel vb.
http://www.hotelmerlin.com.br/

Lima : 4* La Hacienda Hotel & Casino vb.
www.hoteleslahacienda.com

Cuzco : 4* Sonesta Hotel vb.
http://www.sonestacusco.com/
PERU - ARJANTİN - BREZİLYA Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
PERU - ARJANTİN - BREZİLYA Turu Alternatif Tur Tarihleri